Żużel: Wielka zmiana w PGE Ekstralidze. “Jakiś klub wywiera presję”

Żużel: Wielka zmiana w PGE Ekstralidze. "Jakiś klub wywiera presję"

Ekstraliga.

Żużel. Zanosi się na sporą zmianę w polskim żużlu. W składach drużyn w PGE Ekstralidze już od nowego sezonu jednym z dwóch zawodników młodzieżowych może być obcokrajowiec. – To błąd, jakiś klub wywiera presję na władze ligi – uważa Paweł Jąder, były menedżer Unii Leszno.

16 października 2021, 15:00..

Seweryn Orgacki
Seweryn Orgacki (Foto: Marcin Karczewski/Pressfocus / Newspix)

Teraz każdy klub w PGE Ekstralidze musi w składzie mieć dwóch juniorów, którzy obowiązkowo muszą po trzy razy wyjechać na tor. Obaj muszą być Polakami. Być może od nowego sezonu to się zmieni, a jednym z nich będzie mógł być obcokrajowiec. To rewolucyjna zmiana, ale warto powiedzieć, że przed laty taki przepis już obowiązywał.

– Wprowadzanie juniora obcokrajowca to zły kierunek – uważa Paweł Jąder. – Zamiast swoich młodzieżowców, będziemy rozwijać zagranicznych. Skorzystają te kluby, które nie szkolą własnych juniorów. To właśnie te ośrodki wywierają presję na władze ligi.

Władze Ekstraligi Żużlowej mają jednak swoje argumenty. Jednym z nich jest to, że część młodzieżowców, którzy siłą rzeczy trafiają do PGE Ekstraligi prezentuje bardzo niski poziom.

– Zgadzam się, że tak jest, bo niektórzy istotnie są bardzo słabi – przyznaje Jąder. – Ale teraz jak nie będą jeździli w PGE Ekstralidze, to nie będą klubom potrzebni. W efekcie kluby odstawią ich na bok. Poza tym, jak nie będziemy stawiać na polskich juniorów, to za chwilę nie będziemny mieli polskich seniorów.

Explore more:  "W Śląsku Wrocław zrobił się cyrk". Katastrofa w walce o przetrwanie

– Największym problemem polskich juniorów nadal jest brak jazdy, oczywiście są rozbudowane DMPJ, ale to wciąż z mało, junior, który zda licencje powinien jeździć dwa, a nawet trzy razy w tygodniu – zakończył Jąder.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:Przegląd Sportowy.

Autor:MK.

Data utworzenia:.

16 października 2021, 15:00..

Bài viết được đề xuất