Żużel. Patrick Hansen powalczy o Grand Prix i SEC. Zawodnik Arged Malesa Ostrów Wlkp. może być rewelacją sezonu

Żużel. Patrick Hansen powalczy o Grand Prix i SEC. Zawodnik Arged Malesa Ostrów Wlkp. może być rewelacją sezonu

Żużel.

Podczas duńskich eliminacji do Grand Prix w Esbjergu doszło do sensacji. Patrick Hansen zwyciężył, pokonując takich zawodników jak Mikkel Michelsen, czy Kenneth Bjerre. Dzięki temu 23-latek będzie brał udział w SEC Challenge, a także w eliminacjach do Grand Prix. Młody zawodnik zdradził kulisy świetnej formy na początku sezonu.

Patrick Hansen, Zach Wajtknecht i Rafał Karczmarz
Patrick Hansen, Zach Wajtknecht i Rafał Karczmarz (Foto: Robert Borowy / Przegląd Sportowy)

W środę w Esbjerg miały miejsce duńskie eliminacje do Grand Prix. Najlepszy tego dnia okazał się Patrick Hansen, którego wygrana wywołała sensację wśród niejednego kibica żużla. Młody zawodnik pierwszoligowego Arged Malesa Ostrowa Wielkopolskiego pokonał takie nazwiska jak Mikkel Michelsen, czy Kenneth Bjerre. 23-latek zakończył zawody z 13 punktami i nie ukrywa, że pomogła mu w tym pewność siebie. – Po wielu dobrych treningach w Polsce i dobrym początku w poniedziałek byłem dość pewny siebie. Moje starty zadziałały i to był wczoraj klucz – powiedział nam Patrick Hansen.

Mimo, że podczas tegorocznych eliminacji do Grand Prix w Danii tor służył Hansenowi, sam zawodnik wspomina, że w przeszłości nie szło mu na tym owalu najlepiej. Podczas indywidualnych mistrzostw juniorów w Danii w 2019 roku zajął 9. Miejsce, zapisując na swoim koncie jedynie 7 punktów. – Ostatnim razem, gdy byłem tam półtora roku temu, nie skończyłem nawet w pierwszej ósemce mistrzostw Danii do lat 21. Jest to więc miejsce, w którym miałem trochę problemów w przeszłości – przyznaje.

Explore more:  Mateusz Masternak wygrał z byłym mistrzem świata!

Młody Duńczyk nie kryje ekscytacji z osiągniętego rezultatu. Dzięki świetnej dyspozycji, Patrick Hansen będzie brał udział w SEC Challenge, a także w eliminacjach do Grand Prix, w których udział wezmą też Nicolai Klindt, Rasmus Jensen, Mikkel Michelsen, czy Jonas Seifert-Salk. – Jestem podekscytowany i nie mogę się doczekać tego wyzwania – komentuje Patrick Hansen, który przygotowanie silników powierza tacie, ale jak sam przyznaje, nie zawsze prędkość zależy od tego. – Mój tata robi w zasadzie wszystko we współpracy z Finnem Rune Jensenem, ale to nie zawsze jest dzięki silnikowi. Inni też mają dobre silniki – dodaje.

Chociaż rozgrywki 1. Ligi Żużlowej rozpoczęły się na początku kwietnia, Hansen nie miał szczęścia co do rozpoczęcia ligowego ścigania. Pierwsza kolejka w Bydgoszczy została przełożona ze względu na nie najlepszy stan toru przez warunki pogodowe. Kolejne spotkanie Arged Malesy Ostrowa Wielkopolskiego z Aforti Startem Gniezno zostało przerwane po kilku biegach również ze względów pogodowych. Mimo, że nie udało się odjechać do końca tego spotkania, Patrick Hansen zaprezentował się świetnie w dwóch biegach, w których brał udział, bowiem dwukrotnie minął metę na zwycięskiej pozycji. Jednak nie ma co ukrywać, że sytuacja z przełożonymi meczami może być frustrująca. – Tak, to dlatego, że mieliśmy już wiele treningów i jestem gotowy, aby zdobyć punkty dla Ostrovii – przyznaje. Młody Duńczyk dodaje również, jakie ma cele w tym sezonie. – Moje główne cele były związane z wyścigami ligowymi. W Danii jestem żużlowcem klasy C i chciałbym zostać zawodnikiem klasy B na przyszły rok. W Polsce mam jeszcze kolejny rok jako U-24, więc mam nadzieję, że dobrze sobie poradzę z moją drużyną z Ostrowa. Ideałem byłoby awansowanie do Ekstraligi z Ostrovią – kończy.

Explore more:  Ligowa niemoc Borussii trwa. Problem Kloppa coraz poważniejszy...

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

15 kwietnia 2021, 19:00.

Korespondentka Przeglądu Sportowego Onet.

Korespondentka Przeglądu Sportowego Onet.

Recommended Articles