Żużel: Motor przegrał z Falubazem przez Łagutę? Kępa odpowiada

Żużel: Motor przegrał z Falubazem przez Łagutę? Kępa odpowiada

Ekstraliga.

Speed Car Motor Lublin mimo dzielnej postawy uległ na własnym torze w PGE Ekstralidze Stelmet Falubazowi Zielona Góra 41:49. Zwycięstwo Motoru na Motoarenie w Toruniu rozbudziło apetyty lubelskich kibiców. Kapitalna postawa Nickiego Pedersena oraz Martina Vaculika szybko sprowadziły fanów Motoru na ziemię.

Łaguta, Vaculik, Pedersen
Łaguta, Vaculik, Pedersen (Foto: Newspix)

Lublinianie przespali zwłaszcza początek. Po sześciu biegach przegrywali 15:21 i tylko dzięki postawie juniorów liczyli się jeszcze później w walce o zwycięstwo.

– Czuję na pewno spory niedosyt, bo po trudnym początku spotkania udało nam się doprowadzić do remisu – mówi Jakub Kępa, prezes Motoru. – Podwójnie pokonaliśmy Nickiego Pedersena. Później niestety nie zdołaliśmy wygrać ważnego dwunastego biegu. Dalej zadecydowały indywidualności, który utrzymały gościom wynik. Tor staraliśmy się zrobić jak najbardziej przybliżony do tego, co było na treningach. Niestety wysoka temperatura nam nie pomogła. Naszym rywalem był jednak bardzo silny zespół i liczyliśmy się z porażką. Już przed sezonem wiedzieliśmy, że o punkty w tym meczu będzie bardzo trudno, ale oczywiście robiliśmy wszystko żeby wygrać. Dalej walczymy o utrzymanie PGE Ekstraligi.

Ciekawostką jest fakt, że po dwóch porażkach ze Spartą Wrocław prezes Speed Car Motoru Lublin ponownie wyjechał na tydzień do lasu, gdzie przez kilka dni zastanawiał się co może zrobić, żeby pomóc zespołowi wygrać niesamowicie ważny mecz w Toruniu. Taki sam wyjazd, w to samo miejsce, odbył się już rok temu przed rewanżem z ROW-em Rybnik oraz dwa lata temu przed barażami ze Stalą Rzeszów.

Explore more:  Grosiccy chwalą się rajskim wypoczynkiem

– Tak, po meczach z Wrocławiem wyjechałem na tydzień do lasu. Musiałem odpocząć od żużla, przemyśleć parę spraw. Były to bolesne porażki, można było pokusić się o lepszy wynik, który dzisiaj dawałby duży komfort. Najważniejsze jednak, że wyjazd do lasu znowu przyniósł skutki i że wygraliśmy w Toruniu – powiedział Jakub Kępa.

Wielu kibiców były zawiedzionych postawą Grigorija Łaguty w meczu z Falubazem, który w dwóch pierwszych startach przegrał swoje biegi 2:4 i 1:5. Rosjanin nie potrafił też wygrać bardzo ważnego dwunastego biegu.

– To jest PGE Ekstraliga., tutaj nawet juniorzy potrafią wygrywać z czołówką Grand Prix. Łaguta bardzo się starał. W każdym biegu dawał z siebie wszystko. Na ten moment, nie jestem zawiedziony postawą Łaguty . Cieszę się, że jest silnym punktem zespołu – powiedział Kępa.

Za kilka dni Jakub Kępa spotka się z władzami miasta na temat przebudowy stadionu w Lublinie. Prezes Motoru jest orędownikiem budowy obiektu w całkiem nowej lokalizacji. – Być może zobaczę już jakiś projekt. Wówczas odniosę się do tematu samej przebudowy obecnego stadionu – zakończył Jakub Kępa.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

1 lipca 2019, 16:13.

Bài viết được đề xuất