Żużel: Kolejarz Opole musi zapłacić za 82 punkty. Czy budżet to wytrzyma?

Żużel: Kolejarz Opole musi zapłacić za 82 punkty. Czy budżet to wytrzyma?

Żużel.

Nawet 120 tysięcy złotych będzie kosztowała Kolejarz Opole piątkowa wycieczka do Krakowa. Goście wygrali aż 70:20, a łącznie z bonusami zdobyli dla swojego zespołu 82 punkty. Takie zwycięstwo to olbrzymi wydatek dla budżetu klubu, więc nie ma się więc co dziwić, że w Opolu nikt nie zamierza skakać z tego powodu do góry.

Hubert Łęgowik
Hubert Łęgowik (Foto: Newspix)

Opolanie już wcześniej przeczuwali problemy i dlatego zastanawiali się nad wysłaniem do Krakowa aż czterech juniorów. Problem w tym, że Jarosław Krzywosz odmówił, ponieważ po ostatnich zawodach juniorskich nie był w stanie przygotować sprzętu, a Adrian Bialk wciąż nie doszedł do pełni zdrowia po ostatniej kontuzji. Działacze nie mieli więc wyboru i musieli wysłać najlepszy skład.

– Przewidywaliśmy, że tak to się może skończyć, dlatego to spotkanie potraktowaliśmy jako przygotowanie do kolejnego meczu w Pile. Przed sezonem obiecaliśmy zawodnikom, że będą jeździć we wszystkich spotkaniach, dlatego musieliśmy dotrzymać słowa. Nie mogliśmy im też powiedzieć, by nieco odpuścili, bo przecież oni traktowali to spotkanie poważnie. U nas wciąż trwa walka o miejsce w składzie a zawodnicy robią wszystko, by ich motocykle były jeszcze szybsze. Przyznam jednak, że liczyłem, że krakowianie wystawią choćby dwóch seniorów i uda im się zdobyć choćby 30 punktów. Wiadomo, że tak wysokie zwycięstwa są kłopotliwe, ale zapewniam, że jakoś sobie z tym poradzimy – komentuje ostatni występ swojej drużyny, prezes Grzegorz Sawicki.

Explore more:  Liga Narodów Final Six: Turcja - Brazylia. Relacja i wynik półfinału

Jedynym seniorem gotowym do jazdy w Wandzie był trener drużyny Stanisław Burza. Oprócz niego w składzie znalazło się czterech juniorów. Działacze klubu tłumaczyli, że wystawiliby normalny skład, ale ze względu na kontuzje po prostu nie mieli kim jechać w tym meczu.

– Bardzo kibicuję Wandzie i liczę, że uporają się ze swoimi problemami. Kraków to bardzo ważny ośrodek i wszyscy powinniśmy kibicować, by zdołali dojechać do końca sezonu – mówi Sawicki.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

6 lipca 2019, 13:23.

Recommended Articles