Żużel: Falubaz już w sezonie 2020 mógł mieć drużynę rezerw w Pile

Żużel: Falubaz już w sezonie 2020 mógł mieć drużynę rezerw w Pile

Ekstraliga.

Wiele na to wskazuje, że od 2022 roku wszystkie kluby PGE Ekstraligi będą zobligowane do posiadania drużyny rezerw w 2. Lidze Żużlowej. Falubaz miał mieć taką ekipę już w sezonie 2020. Na przeszkodzie stanęły władze Piły. Skład, który miałaby stanowić pilsko-zielonogórska drużyna mógłby nawet walczyć o awans!

Sebastian Niedźwiedź
Sebastian Niedźwiedź (Foto: Wojciech Szubartowski / Pressfocus / Newspix)

Kilka dni temu został zawarty nowy kontrakt telewizyjny na lata 2022 – 2025 pomiędzy PGE Ekstraligą, a Canal+. Przewiduje on, że gigantyczne pieniądze będą przeznaczone w dużej mierze na rozwój żużla w Polsce. Jednym z pomysłów jest wystawianie zespołów ekstraligowych rezerw w II lidze, aby występowali w nich zawodnicy poniżej 24. Roku życia.

Problemów z wystawieniem drugiej drużyny na pewno nie będą miały Fogo Unia Leszno, która współpracuje z Metaliką Recycling Kolejarzem Rawicz oraz Moje Bermudy Stal Gorzów, współpracująca ze SpecHouse PSŻ-em Poznań. Podobnie mogło być w przypadku Falubazu Zielona Góry, który jesienią 2019 roku był praktycznie dogadany z Polonią Piła. Nazwa drużyny w sezonie 2020 miała brzmieć Polonia Falubaz, a trzon zespołu mieli stanowić zawodnicy z Zielonej Góry: Sebastian Niedźwiedź, Norbert Krakowiak Jan Kvech i Jonas Jeppesen., Który rok wcześniej był liderem pilan w 2. LŻ.

W ten sposób Falubaz nie musiałby szukać miejsca dla młodych zawodników, a kibice w Pile mieliby drużynę ligową. Władze obu klubów spotykały się wielokrotnie i udało się wypracować idealny kompromis. Za punkty zdobyte przez zawodników ekstraligowca w znacznej mierze płaciłby Falubaz. Około 70% kosztów byłoby po stronie zielonogórskiej. To z pewnością odciążyłoby nadszarpnięty wówczas budżet Polonii. W zamian za to zawodnicy z województwa lubuskiego mieliby wiele okazji do jazdy i idealne warunki do rozwoju.

Explore more:  Co za dużo to niezdrowo? Pora zdominować także pary!

Ostatecznie do tej współpracy nie doszło, a na przeszkodzie stanęły władze Piły, które były przeciwne współpracy z obecnym zarządem Polonii. Działacze z Zielonej Góry byli także na spotkaniu z prezydentem Piły, ale nie udało się go przekonać do pomysłu, który uratowałby żużel w Pile, a jednocześnie rozwinął speedway w Zielonej Górze. Tym samym pilski klub zniknął z żużlowej mapy Polski, ale działacze z obu miast podkreślali zgodnie, że liczą na to iż w przyszłości uda się ten pomysł wdrożyć w życie.

Kolejna okazja do rozmów z pewnością się pojawi. Jeśli faktycznie ekstraligowcy będą zobligowani do wystawienia zespołu rezerw to zielonogórzanie być może ponownie spróbują współpracować z pilskimi działaczami. Najtrudniejszym zadaniem będzie jednak przekonanie władz miasta, które ciągle szukają nowych ludzi do prowadzenia klubu żużlowego.

Tak miał wyglądać skład Polonii Falubaz Piła w sezonie 2020:.

9. Jonas Jeppesen, 10. Jan Kvech, 11. Sebastian Niedźwiedź, 12. Norbert Krakowiak, 13. Tero Aarnio/Oskar Bober, 14. Fabian Ragus, 15. Jakub Osyczka.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

2 marca 2021, 14:00.

Korespondent żużlowy Przeglądu Sportowego Onet.

Korespondent żużlowy Przeglądu Sportowego Onet.

Bài viết được đề xuất