Żużel: Bjerre słaby jak nigdy. Jego forma przesądzi o spadku GKM Grudziądz?

Żużel: Bjerre słaby jak nigdy. Jego forma przesądzi o spadku GKM Grudziądz?

Żużel.

Przegląd Sportowy

ZOOLeszcz DPV Logistic GKM Grudziądz już przed sezonem oceniany był przez ekspertów jako jeden z głównych kandydatów do spadku z PGE Ekstraligi. Argumentowano, że grudziądzanie mają tylko dwie „armaty”, którymi mogą straszyć rywali: Nickiego Pedersena i Kennetha Bjerre. Teraz okazuje się, że na domiar złego jedna z nich… Nie działa!

Kenneth Bjerre
Kenneth Bjerre (Foto: Marcin Karczewski/Pressfocus / newspix.pl)

Forma Bjerre już przed sezonem mogła budzić wątpliwości. W jednym sparingu zaprezentował się słabiutko. W wyjazdowej konfrontacji z Eltrox Włókniarzem Częstochowa uciułał ledwie 6 punktów, nie wygrywając żadnego biegu.

Jeszcze gorzej było w pierwszym meczu w PGE Ekstralidze. GKM przegrał w Zielonej Górze 39:51, a Duńczyk dołożył do ich dorobku tylko trzy punkty. Wczoraj zaś okazało się, że nie tylko polskie tory nie służą 36-latkowi. W wewnętrznych duńskich eliminacjach do mistrzostw świata w Esbjergu zajął ledwie 12. Miejsce z dorobkiem 6 punktów!

– Na pewno zaczął sezon słabiej niż wszyscy od niego oczekiwali. Powinien być liderem GKM-u, a nie jest. Żadnych nerwowych ruchów na miejscu działaczy z Grudziądza bym jednak nie robił. Jeździ u nich od kilku sezonów, znają go dobrze i powinny wiedzieć jak do niego dotrzeć. Czy wstrząsnąć, czy pogłaskać? Czy poszukać zmian w sprzęcie, czy też w samej jego jeździe? To oni znają odpowiedzi na te nurtujące pytania. Na pewno to nie jest jeszcze moment, żeby go skreślać. Łatwiej go będzie odbudować, niż znaleźć kogoś na jego miejsce – powiedział były menedżer ekstraligowych drużyn, Jacek Gajewski.

Explore more:  Boks: Maszczyk mistrzem Unii Europejskiej

– Nie sprowadzałbym też ewentualnego losu GKM-u do problemu z Bjerre. Nawet jeśli on się nie przełamie i drużyna zaliczy słaby sezon, to nie będzie przecież to tylko jego „zasługą”. Sprowadzanie problemu tylko i wyłącznie do Duńczyka, może spowodować, że ktoś zacznie się zastanawiać nad ruchami kadrowymi. Tymczasem jest jeszcze zbyt wczesna faza sezonu na nerwowe poczynania. Trzeba dać szansę tym zawodnikom, którzy są. Wycisnąć z nich co najlepsze. W przypadku takiego zawodnika jak Bjerre, nawet jeden dobry mecz może wystarczyć do przełamania. Nie mam wątpliwości, że jest w stanie w tym sezonie pojechać znacznie lepiej niż obecnie. Może już w niedzielę, o ile spotkanie dojdzie do skutku, się przełamie, chociaż rywal będzie naprawdę wymagający, chyba najlepszy w lidze obecnie. Takie spotkanie z Moje Bermudy Stalą to byłby idealny moment na odbudowanie się – ocenił ekspert.

Grudziądzanie mają w składzie zawodnika rezerwowego – Romana Lachbauma. Już w Zielonej Górze trener Janusz Ślączka raz spróbował zastąpić Duńczyka Rosjaninem, ale efektu to nie przyniosło. – Na pewno jest to chłopak z jakimś potencjałem, ale to jednak nie ta klasa co Bjerre. Na miejscu działaczy i sztabu szkoleniowego GKM-u skupiłbym się zatem na razie nad postawieniem na nogi Duńczyka, niż szukaniem alternatywnych rozwiązań – zakończył Gajewski.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:Przegląd Sportowy.

Przegląd Sportowy

Data utworzenia:.

15 kwietnia 2021, 13:14.

Dziennikarz Przeglądu Sportowego Onet.

Dziennikarz Przeglądu Sportowego Onet.

Bài viết được đề xuất