Żużel: Betard Sparta Wrocław chce zmiany przepisów!

Żużel: Betard Sparta Wrocław chce zmiany przepisów!

Ekstraliga.

Władze Betard Sparty Wrocław nie zamierzają uznać swojej winy, a zamiast tego chcą rozpocząć dyskusję na temat zmiany przepisów dotyczących sposobu przygotowania toru. W specjalnym oświadczeniu przywołują choćby na przepis o konieczności przygotowania regulaminowego toru na cztery godziny przed zawodami.

Gleb Czugunow, Jakub Jamróg, Betard Sparta Wrocław
Gleb Czugunow, Jakub Jamróg, Betard Sparta Wrocław (Foto: Newspix)

Sukcesy, porażki, dramaty. Kilkadziesiąt fascynujących podróży po świecie sportu. „Najlepsze sportowe historie” – reportaże „Przeglądu Sportowego”. Zamów już dziś! ≫>.

To jednak nie koniec, bo w przypadku wrocławian znacznie potrzebniejsza byłaby gruntowna zmiana zaleceń dla komisarzy torów. Do tej pory ustalono, że na wszystkich torach nawierzchnia ma być przygotowywana jednolicie na całej szerokości i długości toru, a jedyny wyjątek przewidziany jest dla pól startowych.

Już wcześniej w kilku klubach podnoszono jednak zarzut, że brak możliwości przygotowania nieco przyczepniejszej nawierzchni po zewnętrznej, sprawia, że cierpi na tym atrakcyjność spotkania. We Wrocławiu od dwóch sezonów oglądamy najlepsze mecze, ale problem w tym, że tor jest niezgodny z regulaminem, a za te błędy Betard Sparta Wrocław dostała już 50 tysięcy złotych kary, a do 15 sierpnia zostały zawieszony osoby funkcyjne, w tym trener Dariusz Śledź.

Poniżej publikujemy pełną treść oświadczenia władz Betard Sparty Wrocław. Warto jednak dodać, że apel o zmianę przepisów nie ma szans zostać wcielonym w życie przed końcem tego sezonu. Od kolejnych rozgrywek każdy z klubów będzie posiadał standaryzowany sprzęt do kosmetyki toru i być może wtedy działacze pozwolą poszczególnym klubom na nieco więcej swobody.

Explore more:  PGNiG Superliga: pogrom w Opolu

W obliczu decyzji Komisji Orzekającej Ligi pragniemy podkreślić, że:.

1. Podczas meczów żużlowych najważniejsze jest bezpieczeństwo. Wrocławski tor jest przygotowywany tak, aby nie stanowił zagrożenia dla zawodników i umożliwiał walkę podczas zawodów.

2. Anomalia pogodowe mają wpływ i będą miały wpływ na przygotowanie toru na zawody żużlowe. To niestety nigdy się nie zmieni. Pragniemy podkreślić, że nie tylko deszcz ma wpływ na stan nawierzchni. Zapis mówiący o regulaminowym torze na 4 godziny przed zawodami, realnie nie oddaje faktycznego stanu nawierzchni podczas zawodów.

3. Szanujmy regulaminy i obowiązujące przepisy, jednak niektóre z nich są nieżyciowe, stąd upraszamy się o ich rewizję i rozpoczęcie dyskusji nad zmianą niektórych regulacji.

4. Staramy się, aby zawody żużlowe na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu były atrakcyjnymi widowiskami sportowymi, na najwyższym światowym poziomie. Frekwencja, wyniki oglądalności, opinie ekspertów i kibiców oraz oficjalne statystyki to potwierdzają.

Intencją powyższego oświadczenia nie jest atakowanie czy podważanie decyzji organów jurysdykcyjnych, ale wskazanie ułomności niektórych przepisów, nad którymi – w naszej ocenie – warto się pochylić dla dobra dyscypliny.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

9 lipca 2019, 10:50.

Bài viết được đề xuất