Żużel: Apator Toruń ustalił strategię na wypożyczenie Tobiasza Musielaka

Żużel: Apator Toruń ustalił strategię na wypożyczenie Tobiasza Musielaka

Ekstraliga.

Władze eWinner Apator Toruń otrzymały już kilka telefonów od klubów I ligi w sprawie wypożyczenia Tobiasza Musielaka. Na razie uznano jednak, że klub wstrzyma się z decyzjami i poczeka na rozwój wypadków jeszcze 2-3 tygodnie. Problemem w przypadku wypożyczenia mogą być pieniądze, bo za Musielaka torunianie będą żądali zwrotu kwoty za podpis na kontrakcie, czyli około 200 tysięcy złotych.

Tobiasz Musielak
Tobiasz Musielak (Foto: Marcin Karczewski/Pressfocus / Newspix)

Nie ma się więc co dziwić, że przedstawiciele Apatora nie zamierzają oddać zawodnika za bezcen do pierwszego zainteresowanego ośrodka i wolą poczekać na naprawdę zdeterminowany klub. Wielkie pieniądze za tego zawodnika zdecyduje się wyłożyć jedynie zespół, który znajdzie się naprawdę w kiepskiej sytuacji kadrowej lub sportowej. Potencjalnych chętnych nie brakuje, bo większość klubów nie ma doświadczonych rezerwowych, nie mówiąc już o solidnych Polakach.

Kilka klubów już teraz sonduje możliwość pozyskania Musielaka, a jak się dowiedzieliśmy, wśród zainteresowanych są choćby Wilki Krosno, które fatalnie rozpoczęły sezon I ligi i muszą rozglądać się za innymi rozwiązaniami. W najbliższym czasie telefon do Torunia mogą także wykonać choćby działacze z Lublina, Łodzi, Bydgoszczy czy Gniezna, bo w każdym z tych klubów formacja krajowa wymaga poprawy.

– Zainteresowanie już jest duże, a jesteśmy przekonani, że za kilka tygodni będzie jeszcze większe – komentuje właściciel Apatora, Przemysław Termiński. Na razie w klubie nie odbyło się żadne spotkanie zarządu z zawodnikiem, ale menedżer Musielaka został poinformowany o tym, że klub nie pozwoli, by zawodnik stracił finansowo na ewentualnych przenosinach. Musielak wciąż będzie przygotowywał się z drużyną i czekał na okazję do transferu.

Explore more:  Rzeź niewiniątek w Tarnowie. Bezradna Polonia żądliła czym mogła

Torunianie w tym roku nie mają zamiaru być tak łaskawi dla innych klubów, jak w zeszłym roku, gdy szybko oddawały zawodników jako gości do PGE Ekstraligi, a w zamian oczekiwali jedynie czterech tysięcy złotych za każdy mecz, w którym ich zawodnik wystąpi w barwach innej drużyny. Warto dodać, ze już przed sezonem klub wypożyczył Jasona Doyle’a do Fogo Unii za 100 tysięcy złotych.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

6 kwietnia 2021, 11:26.

Bài viết được đề xuất