Zaczęło się źle. Ale później Magda Linette odpaliła. Jest awans!

Zaczęło się źle. Ale później Magda Linette odpaliła. Jest awans!

Tenis.

Magda Linette, która w turnieju WTA w Guangzhou jest rozstawiona z “jedynką” pokonała pierwszą przeszkodę. Reprezentantka Polski wygrała z Brytyjką Jodie Burrage 6:7(3), 6:0, 6:2. Na kolejnym etapie rywalizacji zmierzy się z Darią Saville lub Anną Leną-Friedsam.

Magda Linette
Magda Linette (Foto: Robert Prange / Getty Images)
 • Więcej informacji znajdziesz w Przeglądzie Sportowym Onet.
 • Spotkanie lepiej rozpoczęła Brytyjka. Linette już na wstępie przegrała serwis, a moment później jej rywalka wyszła na prowadzenie 2:0. Polka musiała więc od samego początku gonić wynik. Nie było to jednak łatwe, bo naszej tenisistce trudno było znaleźć sposób na dobrze działające podanie przeciwniczki. W pierwszych czterech gemach poznanianka aż czterokrotnie została zaskoczona asami serwisowymi.

  Dalszy ciąg materiału pod wideo.

  Linette udało się doprowadzić do wyrównania dopiero w szóstym gemie. Zaraz potem Polka wyszła na prowadzenie 4:3, a krótko po tym miała szansę na kolejne przełamanie. Tym razem jednak Brytyjka zdołała się obronić. To zemściło się na naszej zawodniczce, i chwilę później 6:5 z przełamaniem wygrywała Burrage. 31-latka nie złożyła jednak broni i przełamanie powrotne stało się faktem. W tie-breaku lepsza była jednak przeciwniczka, a całą partię zakończyła asem serwisowym.

  Ależ odpowiedź Magdy Linette! Koncert w drugim secie

  Minimalna porażka nie podłamała jednak poznanianki, która zaliczyła wymarzone wejście w drugi set. Już na początku Linette uzyskała przełamanie, a za moment powiększyła prowadzenie. Doszło też do kolejnego przełamania i Polka wygrywała już 3:0. Jak się okazało, drugi set to był teatr jednej aktorki. Polce wychodziło niemal wszystko, co dało jej wygraną 6:0 i możliwość doprowadzenia do trzeciej partii.

  Explore more:  Polski alpejczyk startuje z bólem
 • Zobacz także: Iga Świątek przełamie magiczną barierę. Lada moment.
 • Minimalna porażka nie podłamała jednak poznanianki, która zaliczyła wymarzone wejście w drugi set. Już na początku Linette uzyskała przełamanie, a za moment powiększyła prowadzenie. Doszło też do kolejnego przełamania i Polka wygrywała już 3:0. Jak się okazało, drugi set to był teatr jednej aktorki. Polce wychodziło niemal wszystko, co dało jej wygraną 6:0 i doprowadzenie do trzeciej partii.

  Trzeci set także dla Magdy Linette!

  Ta rozpoczęła się znakomicie, bo od ekspresowego przełamania. W czwartym gemie Burrage miała szansę na odrobienie strat, ale po bardzo długiej rozgrywce, w której zmarnowała breakpointa, Linette powiększyła przewagę na 3:1.

 • Zobacz również: Iga Świątek ujawniła swoją największą wadę. “Chciałabym się tego nauczyć”.
 • To podłamało Brytyjkę, która w następnej odsłonie seta znów straciła podanie. Jak się okazało był to początek końca 24-latki. W następnej partii nasza reprezentantka uciekła z rezultatem na 5:1, a mecz zamknęła kilka minut później wynikiem 6:2, triumfując przy swoim podaniu. W 1/8 finału Polka zagra z Darią Saville lub Anną Leną-Friedsam. Pojedynek Australijki i Niemki zaplanowany jest na wtorek (start ok. Godz. 9.30).

  Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

  Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

  Źródło:Przegląd Sportowy Onet.

  Autor:PGRGP.

  Data utworzenia:.

  18 września 2023, 15:44.

  Bài viết được đề xuất