Za, a nawet przeciw

Piłka nożna.

Mirosław Drzewiecki, minister sportu, ma za złe Grzegorzowi Lacie, że nie przeprowadził bezboleśnie przez zjazd PZPN uchwały o abolicji (patrz wywiad w radiowej Trójce – dziś do przeczytania bądź wysłuchania w internecie).

30 czerwca 2009, 00:01..

| Aktualizacja 30 czerwca 2009, 00:01…

Innymi słowy, zarzuca Lacie to, że jako prezes PZPN tak nie ustawił delegatów, by ci głosowali zgodnie z wolą zarządu, która zakładała – w przełożeniu na najprostszy język – że Widzew Łódź już nie będzie musiał cierpieć za grzechy z przeszłości i że w nadchodzącym sezonie na pewno zagra w ekstraklasie.

Minister proponuje zatem to, co w przeszłości zwano woluntaryzmem. W myśl tego zarząd ma uchodzić za światły, w swej światłości być nieomylnym, a rolą delegatów na zjazd jest wyłącznie posłuszne zaklepanie tego, co władza wymyśliła. Tymczasem w sobotę delegaci zrobili kuku.

Na nasz jednak gust to nie prezes Lato, a minister Drzewiecki się zakiwał – w swej retoryce. Dziś bowiem zarzuca środowisku PZPN-owskiemu, że nie idzie z duchem czasu, że nie bierze pod uwagę nowej sytuacji (czyli np. Zmian w układach właścicielskich w klubach), a jeszcze kilkanaście miesięcy temu zarzucał mu coś wprost przeciwnego, mianowicie to, że nie dość skutecznie walczy ze zjawiskami korupcyjnymi i wszelkimi ich konsekwencjami. Wprowadzał nawet w związku z tym (nieskutecznie) kuratora do PZPN.

Tak zwana opinia publiczna może się w konsekwencji czuć zdezorientowana. Po pierwsze, ma prawo domniemywać, że pan minister w sprawie karania za korupcję jest „za, a nawet przeciw”. Po drugie, zastanawiać się, czemuż to ma obowiązywać nierówność wobec prawa (Korona, Arka, Zagłębie zdegradowane; Widzew już nie).

Explore more:  ŁKS chce zesłać Adamskiego do Chin

Decyzja zjazdu PZPN w sprawie łódzkiego klubu oczywiście podtrzymuje bałagan organizacyjny (i mentalny) w polskiej piłce. Rzecz w tym, że „tak” dla uchwały abolicyjnej wywołałoby jeszcze większy. Fatalna byłaby bowiem świadomość, że znowu jest podział na równych i równiejszych. No i że nawet aktualnie urzędujący minister jest za takim podziałem.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:PrzegladSportowy.Pl.

Data utworzenia:.

30 czerwca 2009, 00:01..

Bài viết được đề xuất