Wojciechowski przebił Lecha i Wisłę

1 liga.

Polonia stanęła do wyścigu o pozyskanie Artura Sobiecha i Macieja Sadloka z Ruchu Chorzów. Z naszych informacji wynika, że zaoferowała za tych dwóch zawodników łącznie 1,5 mln euro.

8 czerwca 2010, 00:46..

| Aktualizacja 8 czerwca 2010, 00:46…

Główni konkurenci w walce o tych graczy, czyli Lech i Wisła, może i byliby w stanie wyłożyć takie pieniądze, ale w Poznaniu powtarzają, że żaden z krajowych zawodników nie jest wart tej sumy i nie będą się licytować, a w Krakowie poszukiwania wzmocnień są ostatnio prowadzone za granicą.

– Nam zależy przede wszystkim na Sobiechu. Obrońca na razie nie jest nam potrzebny, ale moglibyśmy się z Ruchem dogadać – mówi zagadkowo właściciel klubu z Konwiktorskiej Józef Wojciechowski. Co dokładnie ma na myśli? Jaki jest pomysł Polonii na te transfery? – Ruch koniecznie chce ich sprzedać w pakiecie, więc my możemy podpisać z nimi kontrakty już teraz, ale na sprowadzenie Sadloka poczekać do zimowego okienka transferowego. Niech sobie jeszcze z pół roku w tym Chorzowie pogra – tłumaczy Wojciechowski, który już kilka dni temu powtarzał, że defensywa Czarnych Koszul została skompletowana (Polonia pozyskała już prawego obrońcę Jakuba Tosika i stopera Dariusza Pietrasiaka).

Propozycja Wojciechowskiego byłaby idealnym rozwiązaniem dla działaczy Ruchu – mogliby zminimalizować sumę, którą zgodnie z umową muszą przelać na konto poprzedniego zespołu Sobiecha, Grunwaldu Ruda Śląska. 30 procent sumy za ten transfer musi wpłynąć na konto jego pierwszego klubu, a przy transakcji wiązanej działacze z Chorzowa mogliby w umowie transferowej wpisać, że Sadlok kosztował na przykład 1,4 mln euro, a Sobiech zaledwie 100 tys euro, a przy okazji zatrzymać jeszcze na rundę jesienną jednego ze swoich najważniejszych graczy. Na razie trwają rozmowy między klubami.

Explore more:  Australian Open: Novak Djoković za burtą

– Do piątku raczej nic się nie wyjaśni – informuje Wojciechowski. Dotyczy to również innego napastnika, z którym od dłuższego czasu rozmawia Polonia, czyli Dawida Nowaka. 26-letni zawodnik zdecydował się na przenosiny do Warszawy, ale w związku z tym, że umowa wygasa mu dopiero za pół roku, do porozumienia muszą dojść jeszcze kl uby. Piłkarz ma zapisaną w kontrakcie kwotę odstępnego w wysokości miliona euro, ale nikt nie chce jej zapłacić, bo zimą będzie on do wzięcia za darmo. – Nie mogę mówić o liczbach, ale na pewno nie jest to milion euro. Dużo mniej – mówi Wojciechowski i dodaje, że można powiedzieć, iż Polonia z GKS Bełchatów już się dogadała. Na razie napastnik przebywa razem z Sadlokiem i Sobiechem na zgrupowaniu polskiej reprezentacji. – My generalnie interesujemy się głównie kadrowiczami – zaznacza właściciel Polonii_. Czy oznacza to, że upadł pomysł sprowadzenia na Konwiktorską Iliana Micanskiego? – Nie jest naszym priorytetem – kończy Wojciechowski.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:PrzegladSportowy.Pl.

Data utworzenia:.

8 czerwca 2010, 00:46..

Bài viết được đề xuất