Wiceprezydent Barcelony: możemy stracić największe gwiazdy

Wiceprezydent Barcelony: możemy stracić największe gwiazdy

Niespodziewane słowa padły z ust wiceprezydenta FC Barcelony Javiera Fausta, który stwierdził, że w niedalekiej przyszłości klub mogą opuścić największe gwiazdy z Lionelem Messim na czele. Duże podatki, Finansowe Fair Play UEFA oraz fakt, że właścicielem Duma Katalonii nie jest miliarder sprawiają, że Blaugrana ma coraz większe problemy, by konkurować m.In. Z Chelsea Londyn, czy PSG.

Wiceprezydent Barcelony: możemy stracić największe gwiazdy
Wiceprezydent Barcelony: możemy stracić największe gwiazdy (Foto: Eurosport)

Barcelona w przeciwieństwie do Chelsea Romana Abramowicza, czy Paris St. Germain należącego do grupy Qatar Sports Investments, nie otrzymuje pieniędzy z góry. Klub zarabia m.In. Dzięki wiernym kibicom, sprzedaży koszulek i innych towarów sygnowanych znakiem FCB, reklamom i pieniądzom za transmisje telewizyjne. Dlatego muszą dokładnie przemyśleć każdy wydatek i umowę, a jednocześnie mają coraz większe kłopoty, by przebijać inne kluby pod względem zarobków oferowanych największym piłkarzom.

– W tym momencie nie jesteśmy w stanie płacić tak, jak Chelsea, czy Paris St. Germain. Zawodnicy zawsze patrzą na zarobki netto, a u nas są narzucone jedne z najwyższych podatków w Europie. W Barcelonie to 56 procent, a w Realu Madryt 52 procent – tłumaczy wiceprezydent katalońskiego klubu.

– Piłkarze będą porównywać zarobki z klubami Premier League lub Bundesligi zwracając szczególną uwagę na kwotę netto. Z tego powodu ponosimy bardzo wysokie koszty utrzymania klubu. Musimy zwiększać wypłaty dla piłkarzy, by konkurencja nam nie uciekła – dodał Faust.

Jak stwierdził może przyjść taki dzień, że Barcelona nie będzie w stanie zatrzymać największych gwiazd, jeśli pojawi się dobra oferta dla klubu, a zwłaszcza zawodnika.

Explore more:  Ta felerna skrzynia... Hołowczyc nie został liderem PŚ

– Możemy stracić jakiegoś zawodnika z powodu pieniędzy. To fakt. Zatrzymanie Lionela Messiego, Neymara i Luisa Suareza to duże wyzwanie, ale musimy zaakceptować prawa rynku, który tworzą m.In. PSG i Chelsea. Poza tym piłkarze mają krótkie kariery i mają prawo, by zarabiać dobre pieniądze, jeśli ktoś je zaoferuje. Nie możemy im powiedzieć, że mają dla nas grać za połowę wynagrodzenia – podkreślił.

Szacuje się, że Barcelona na zarobki wspomnianej trójki wydaje ponad 100 milionów euro.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

14 maja 2015, 23:01.

Bài viết được đề xuất