Waszyngton. Gauff powtórzyła wynik rodaczek, Pegula ponownie w półfinale


Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne.

U pań w porównaniu do panów opóźnienia w rywalizacji były nieco mniejsze. W piątek tylko jedna tenisistka wychodziła na kort dwa razy. Maria Sakkari w zaległym meczu trzeciej rundy w dwóch setach rozprawiła się z Leylah Fernandez. Była to druga wygrana Greczynki nad Kanadyjką w ich drugi pojedynku. Poprzednio panie spotkały się na początku roku 2021 na Antypodach i również spotkanie zakończyło się po dwóch setach. Po regulaminowej przerwie turniejowa “czwórka” ponownie wyszła na kort, aby rywalizować o awans do 1/2 finału. I tak jak w poprzednich trzech spotkaniach obu pań, również i tym razem zwycięsko z rywalizacji wyszła zawodniczka Hellady.

I to ona w meczu, którego stawką będzie awans do finału będzie, spotka się z Jessicą Pegulą. Amerykanka niezbyt dobrze rozpoczęła mecz z Eliną Switoliną, bo od przegranej partii otwarcia. Jednak w dwóch kolejnych odsłonach zdołała przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę i wystąpi w piątym półfinale imprezy głównego cyklu w tym sezonie.

O miejsce w finale w dolnej połówce drabinki zmierzą się Coco Gauff oraz Ludmiła Samsonova. Rozstawiona z numerem ósmym tenisista bez większych problemów uporała się z sensacyjną pogromczynią Caroline Garcii. Marta Kosiuk co prawda dwukrotnie wygrywała gemy przy podaniu rywalki. Jednak sama pięciokrotnie przegrała swój serwis i pożegnała się z rywalizacją. W meczu półfinałowym niespełna 25-letnia tenisistka skrzyżuje rakietę z Coco Gauff. Amerykanka oddała tylko trzy gemy Belindzie Bencic i została trzecią nastolatką w historii waszyngtońskiej imprezy w 1/2 finału. Wcześniej tej sztuki dokonały Sloane Stephens (w 2012 roku) i Catty McNally (2019 rok).

Explore more:  Żyto: Nie zdziwię się jak będziemy równorzędnym rywalem dla Unii

Bài viết được đề xuất