W Tajlandii Smuda zaczyna operację Euro 2012

Euro 2020.

Dziś w Tajlandii podopieczni Franciszka Smudy rozpoczynają przygotowania do występu w turnieju o Puchar Króla – czytamy w “Przeglądzie Sportowym”.

TOMASZ WĘGRZYN, MATEUSZ DZIEŁAK..

15 stycznia 2010, 05:56..

| Aktualizacja 15 stycznia 2010, 05:56…

Od meczącej, kilkunastogodzinnej podroży z Frankfurtu do Bangkoku reprezentacja rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu, do turnieju o Puchar Króla, ale i de facto do… EURO 2012.

Mimo wszelkich niedogodności zawodnicy powołani przez Franciszka Smudę nie kryli zadowolenia i optymizmu. – Cieszę się, że znowu mogę spotkać się z chłopakami – przyznał na lotnisku Mariusz Pawełek. Zarówno termin, rywale (Dania 17.1, Tajlandia 20.1 i Singapur 23.1 – wszystkie mecze na żywo w TVP 1), jak i samo miejsce zgrupowania jest mocno egzotyczne, jednak to właśnie od turnieju w Azji sztab kadry na dobre rozpoczyna poszukiwania zawodników, którzy w najbliższych latach maja decydować o sile biało-czerwonych.

– Obecnie w Polsce kopanie piłki uniemożliwia aura, więc dobrze, że jedziemy tam, gdzie będziemy mogli potrenować i pograć na zielonej murawie. Co do rywali, to na ten moment dokonaliśmy właściwego wyboru. Zarówno Singapur jak i Tajlandia to drużyny dobre technicznie, które są w trakcie sezonu, więc powinny okazać się wymagającymi przeciwnikami – stwierdził trener reprezentacyjnych bramkarzy Jacek Kazimierski.

Maciej Rybus zapytany o przeciwników tylko pokręcił głową. – Z Tajlandii i Singapuru nie znam żadnego gracza – przyznał. Legionista jako jeden z niewielu piłkarzy spośród 20-osobowej kadry może być pewny występu w pierwszej jedenastce podczas inauguracyjnego meczu z duńskimi ligowcami. Oprócz Rybusa (gol w meczu z Kanadą 1:0) pewniakami wydają się być Sławomir Peszko, Robert Lewandowski i Maciej Iwański. Reszta to w większości debiutanci, którzy nie odegrali jeszcze nie tyle znaczącej, co właściwie żadnej roli w dorosłej kadrze.

Explore more:  Serie A: AC Milan zremisował z Palermo

Więcej przeczytasz w piątkowym „Przeglądzie Sportowym”.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:PrzegladSportowy.Pl.

Data utworzenia:.

15 stycznia 2010, 05:56..

TOMASZ WĘGRZYN, MATEUSZ DZIEŁAK..

Recommended Articles