US Citta di Palermo grozi bankructwo

US Citta di Palermo grozi bankructwo

Bundesliga.

US Citta di Palermo zajmuje drugie miejsce w Serie B, ale prawdopodobnie nie awansuje do włoskiej ekstraklasy. Klubowi grozi bankructwo, po kolejnym nieudanym przejęciu klubu.

Radosław Murawski
Radosław Murawski (Foto: ZUMA/ Newspix / newspix.pl)

We wtorek wieczorem Clive Richardson i John Treacy zrezygnowali z roli członków zarządu Palermo. Pierwszy był prezesem klubu. Dołączyli oni do Palermo w listopadzie, gdy Maurizio Zamparini sprzedał klub brytyjskiemu funduszowi Global Futures Sports and Entertainmentza symboliczne 10 euro. Okazało się jednak, że nowi właściciele klubu mieli znacznie mniej pieniędzy, niż deklarowali, a poza tym okazali się tylko pośrednikami zapożyczonymi w firmach i bankach zarejestrowanych na Malcie i w Szwajcarii.

Według informacji „Il Sole 24 Ore” od momentu przejęcia klubu 30 listopada Brytyjczycy wnieśli do 100 euro, choć zobowiązali się przelać blisko 23 miliony euro. Oprócz przelanych 100 euro w imieniu klubu wzięli również 15 milionów pożyczki z maltańskiego funduszu.

Po rezygnacji nowego prezesa Palermo stoi na skraju bankructwa. Global Futures Sports and Entertainment zamierza całkowicie wycofać się z klubu, bez realizacji zobowiązań. A do 16 lutego mieli wypłacić piłkarzom zaległe pieniądze. W niektórych przypadkach zaległości wobec zawodników sięgają trzech miesięcy, więc piłkarze będą mogli złożyć wnioski o rozwiązanie kontraktów z winy klubów, a następnie znaleźć nowego pracodawcę. Taki los może spotkać m.In. Przemysława Szymińskiego i Radosława Murawskiego, którzy są podstawowymi zawodnikami klubu. Łącznie z zaległościami wobec piłkarzy, Palermo ma 56 milionów euro długu. Teraz, gdy nie ma komu go spłacać, Sycylijczyków prawdopodobnie czeka upadek.

Explore more:  "Andy Murray zmusza rywali do tego, by przekraczali swoje możliwości"

Dalszy ciąg materiału pod wideo.

Zamieszanie związanie ze zmianą właściciela i problemy finansowe negatywnie odbijają się na formie zawodników. W rundzie jesiennej przegrali tylko jedno spotkanie i z 37 punktami w 18 kolejkach byli liderami Serie B. W 2019 roku zaś „Rosanero” wywalczyli zaledwie jeden punkt w trzech spotkaniach.

Palermo już przed laty miało problem ze zmianą właścicieli. Prezesem klubu od 2002 roku był Maurizio Zamparini, który w lutym 2017 roku sprzedał klub Paulowi Baccagliniemu. Ten okazał się jednak niewypłacalny i Zamparini wkrótce odzyskał Palermo, choć formalnie nie był już jego prezesem, a członkiem zarządu. Od tamtej pory konsekwentnie starał się znaleźć nowych kupców. Jak widać udało mu się to, ale okazali się oni równie niewiarygodni jak Baccaglini. Tym razem Zamparini jednak raczej nie będzie mógł pomóc klubowi, bo niedawno został oskarżony o malwersacje finansowe i zastosowano wobec niego areszt domowy.

US Citta di Palermo powstało w 1900 roku. Największym sukcesem klubu jest trzykrotny udział w finale Pucharu Włoch. W Serie A Palermo rozegrało w sumie 35 sezonów. Po raz ostatni we włoskiej elicie klub grał w 2017 roku.

(NB).

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

6 lutego 2019, 15:55.

Bài viết được đề xuất