Ukraina nie chce grać w Polsce. UEFA ich zmusza

Ukraina nie chce grać w Polsce. UEFA ich zmusza

Piłka nożna.

Piłkarska reprezentacja Ukrainy rozegra 16 listopada towarzyskie spotkanie z Lechią w Gdańsku. Dlaczego? To efekt presji ze strony UEFA, która proponowała naszym wschodnim sąsiadom nawet mecz z… Laosem. Sprawę ujawnił ukraiński dziennikarz Wiktor Wacko.

Serhij Rebrow
Serhij Rebrow (Foto: Emmanuele Ciancaglini/Getty Images / Getty Images)
 • Więcej informacji znajdziesz w Przeglądzie Sportowym Onet.
 • Ta przedziwna sytuacja wynika częściowo z terminarza eliminacji mistrzostw Europy. W grupie C występuje pięć drużyn, więc w każdej kolejce jedna z nich pauzuje. Na listopad zaplanowano dwie kolejki, a Ukrainie przypadła pauza w pierwszej z nich. To nie spodobało się Włochom, którzy mają walczyć z Ukrainą o awans.

  Dalszy ciąg materiału pod wideo.

  Przed listopadowymi spotkaniami na czele grupy C jest z 16 pkt Anglia, która zapewne przypieczętuje pierwszą lokatę w domowym meczu z Maltą. Ukraina ma 13 pkt, a Włochy 10, ale jeden mecz do rozegrania więcej. Italia 17 listopada podejmie Macedonię Północną. Trzy dni później zmierzy się na wyjeździe z Ukrainą, która z powodu wojny mecz w roli gospodarza rozegra w niemieckim Leverkusen.

  Ukraińscy piłkarze mogli mieć przewagę nad włoskimi, bo przystąpiliby do decydującego spotkania bardziej wypoczęci. Według Wacko (który opowiedział o sprawie na swoim kanale na YouTube) zaniepokojeni tym Włosi zaczęli naciskać na UEFA, by poleciła Ukrainie rozegranie meczu towarzyskiego w terminie przedostatniej kolejki.

 • Czytaj także: Lionel Messi poszedł na rozmowę do Davida Beckhama. Powstaje “druga Barcelona”.
 • UEFA postanowiła przychylić się do próśb Włochów i znalazła nawet Ukrainie przeciwnika. Wacko zdradził, że miała to być reprezentacja Laosu. Ostatecznie jednak udało się znaleźć kompromis. Ukraina zagra nie 17, ale 16 listopada i nie z Azjatami, tylko z Lechią. Ze względów logistycznych to ułatwienie, bo Ukraińcy przebywają w Gdańsku na zgrupowaniu.

  Explore more:  Jean Béliveau – skarb na wyciągnięcie ręki. Ponad 70 lat od podpisania umowy w NHL!

  Trener reprezentacji Ukrainy Serhij Rebrow nie zamierza jednak ukrywać, że ten sparing mu się nie podoba. – Teraz nie jest to potrzebne, ale UEFA mówi nam, że musimy rozegrać ten mecz – narzekał w rozmowie z ukraińskim kanałem Wzbirna na Telegramie.

  Ukraińcy porozumieli się z Lechią i w meczu zostanie przeprowadzone nawet 10 zmian w obu drużynach. Zapewne zespół Rebrowa nie będzie próbował testować rozwiązań taktycznych przygotowanych na spotkanie z Włochami. – Mimo zamknięcia tego meczu, nikt nie wątpi, że Włosi dostaną nagranie wideo – stwierdził Wacko. I dodał: – To żart, niesprawiedliwość. Cynizm przekroczył wszelkie granice, nie da się tego łagodnie skomentować.

  Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

  Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

  Źródło:Przegląd Sportowy Onet.

  Autor:WOJ.

  Data utworzenia:.

  9 listopada 2023, 15:05.

  Bài viết được đề xuất