Tymińska: Wstyd mi, muszę „podziękować” trenerowi

Tymińska: Wstyd mi, muszę „podziękować” trenerowi

Lekkoatletyka.

Karolina Tymińska zajęła w piątkowej rywalizacji pięcioboistek niechlubne ostatnie miejsce. Po słabych zawodach miała duże pretensje do trenera Michała Modelskiego.

7 marca 2014, 23:57..

| Aktualizacja 5 stycznia 2016, 11:29.

Karolina Tymińska
Karolina Tymińska (Foto: newspix.pl)

– Jest mi wstyd. Jedynym pozytywnym aspektem mojego występu jest to, że się skończył już pierwszego dnia mistrzostw. Czuję się załamana – mówiła ze łzami w oczach po ostatniej z konkurencji – biegu na 800 m, w którym zajęła piąte miejsce, osiągając wynik około sześć sekund słabszy od rekordu życiowego. Jak przyznała, przed sopocką imprezą wiedziała, że o medal może być niesamowicie trudno, lecz mimo wszystko nie spodziewała się tak słabego rezultatu końcowego (4557 pkt). – Mój najlepszy tegoroczny rezultat nie był powalający, raczej średni, więc cudów nie przewidywałam. Niemniej tak zły start jest dla mnie dużą negatywną niespodzianką na minus – przyznała bez owijania w bawełnę.

Już od pierwszej konkurencji Polce wyraźnie nie szło. Mniejsze zastrzeżenia miała tylko do dwóch z nich. – To, z czego mogę być względnie zadowolona, to skok wzwyż. W treningu bardzo pomógł mi trener Piotr Kaczmarek. Podobnie było z przygotowaniami do pchnięcia kulą, w które swój wkład miał trener Edmund Antczak. Za pozostałe elementy pięcioboju mogę „podziękować” tylko i wyłącznie mojemu szkoleniowcowi Michałowi Modelskiemu – podkreśliła. Zdaniem Tymińskiej, klęska na „domowym” czempionacie jest efektem rażących błędów w przedsezonowych przygotowaniach.

Explore more:  GKM bez słabych punktów na pozycjach seniorskich. Łaguta znów liderem

– Już od grudnia miałam zastrzeżenia co do przygotowań do sezonu, a konkretnie miejsc, w których się one odbywały. Dużo czasu spędziliśmy z trenerem m.In. W obiektach AWF w Gdańsku, gdzie nie ma okrężnej hali. Sama chciałam wyjechać w jakiekolwiek inne miejsce – czy to do Spały, czy poza Polskę. Wiedziałam, że przez to będę miała problem, szczególnie z biegiem na 800 m. Chciałam się rozczarować, ale niestety – miałam rację. Jestem zażenowana – nie pozostawia na trenerze suchej nitki.

Co teraz ze stojącą od pewnego czasu w miejscu karierą wieloboistki? – To już kolejna impreza zakończona porażką. Muszę szczerze porozmawiać z trenerem. Nie może skończyć się zwaleniem winy wyłącznie na moją słabą psychikę – powiedziała.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

7 marca 2014, 23:57..

Bài viết được đề xuất