Tour Cycliste Féminin International de l’Ardèche 2023: Marta Cavalli triumfatorką wyścigu


Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne.

Zmagania rozpoczęły się od sprinterskiego etapu wygranego przez Darię Pikulik, o czym pisaliśmy dokładnie po etapie.Kolejnego dnia Polka z Human Powered Health straciła koszulkę z powodu zamieszania w kraksę. Nową liderką została Michaela Drummond (Farto-BTC Women’s Cycling Team). Pikulik wygrała także trzeci etap w Awinionie.

Daria Pikulik, czyli jedyna Polka na starcie zakończyła wyścig na 65. Miejscu. Później nie powalczyła już o zwycięstwo etapowe. W klasyfikacji punktowej zajęła 4. Pozycję. Czwarty etap zakończył się sukcesem ucieczki. Zwyciężczynią etapu została Silvia Zanardi (BePink-GOLD), która objęła prowadzenie w klasyfikacji łącznej.

Decydujący, jak można było przypuszczać, okazał się piąty odcinek z trzema premiami górskimi, w tym z metą na Mont Lozere. O końcowe zwycięstwo rywalizowały dwie Włoszki – Marta Cavalli (FDJ-Suez) i Erica Magnaldi (UAE Team ADQ). Triumfowała pierwsza z nich z przewagą 14 sekund nad Magnaldi. Kolejne zawodniczki straciły prawie dwie minuty. Marta Cavalli została liderką wyścigu.

Na szóstym etapie od stawki odjechała Barbara Malcotti. Koleżanka z grupy Darii Pikulik wygrała z przewagą 28 sekund nad grupą faworytek, w której była także Cavalli. Zawodniczki UAE Team ADQ zaatakowały pozycję liderki na ostatnim, liczącym niecałe 70 kilometrów, ale wymagającym etapie do Privas. Marta Cavalli nie dała się zgubić Olivii Baril i Erice Magnaldi. Reprezentantki UAE Team ADQ zaliczyły dublet. Zwyciężyła Baril przed Magnaldi, ale Marta Cavalli finiszowała na trzecim miejscu. Wyścig wygrała z przewagą 14 sekund nad Magnaldi.

Explore more:  Kłopoty spadkowiczów

Bài viết được đề xuất