Smuda, Liczka, Michniewicz? Kto za Probierza?

Od wtorkowego poranka obiekty Wisły Kraków stały się fortecą. Ochroniarze pilnowali wjazdu na klubowy parking, a także wejścia na obiekt od strony boiska treningowego. Dziennikarze tym razem nie mogli, jak to zwykle bywa, wjechać samochodami na teren klubu.

Od wczesnego przedpołudnia obradował także zarząd Białej Gwiazdy.

Wszystko to było efektem poniedziałkowej porażki piłkarzy w Gliwicach. Wiślacy polegli w meczu ligowym z Piastem 0:2. Zajmują zaledwie 11 miejsce w tabeli, mają na koncie 7 punktów, a bilans bramkowy wynosi 5-9.

Po meczu trener Michał Probierz ogłosił, że podaje się do dymisji, bo są sytuacje, w których „trzeba zachować się jak mężczyzna”.

Godzina 11.00.

WESOŁY TRENING.

O tej godzinie piłkarze rozpoczęli wtorkowy trening. Zajęcia odbywają się na bocznym boisku. Prowadzą je asystenci Michała Probierza – Bartłomiej Zalewski i Maciej Musiał. Pierwszy z nich organizuje pomeczowy rozruch dla tych zawodników, którzy wystąpili w przegranym spotkaniu z Piastem Gliwice, drugi zajmuje się pozostałymi graczami.

Szkoleniowcy aplikują wiślakom grę w dziadka, rozciąganie, a także gierkę treningową.

O dziwo, piłkarze nie wyglądają na specjalnie przejętych dymisją trenera, atmosfera wcale nie jest grobowa. Niektórzy gracze zachowują się swobodnie, żartują. Na twarzach wielu wiślaków dość często pojawiają się uśmiechy.

Godzina 12.30.

DYMISJA PRZYJĘTA.

Tymczasem w gabinetach Wisły wciąż trwa narada zarządu klubu. Udaje nam się dowiedzieć, że trener Michał Probierz podtrzymuje swoją decyzję o rezygnacji z pełnienia funkcji. Ostatecznie szefowie Białej Gwiazdy przyjmują jego dymisję.

Explore more:  soccer boys

W krakowskim klubie kończy się kolejny rozdział – tym razem dla Michała Probierza.

Godzina 13.15.

PRAWDA IDZIE W ŚWIAT.

Dziennikarze wreszcie zostają wpuszczeni na teren klubu. Już na parkingu dochodzi do spotkania z rzecznikiem prasowym Wisły Adrianem Ochalikiem. Ten jest uśmiechnięty. Przekonuje, że atmosfera w klubie jest spokojna. Podczas konferencji prasowej z mediami przekazuje kluczowe informacje. – Umowa trenera Probierza została rozwiązana za porozumieniem stron. Umowę jego asystenta Bartłomieja Zalewskiego także rozwiązano na tych zasadach – oświadcza Ochalik. Na liczne pytania o następcę Probierza, czy też o jakieś tymczasowe rozwiązania, w końcu enigmatycznie odpowiada. – Te informacje podamy w najbliższej przyszłości. W tej chwili nie mam nic więcej do przekazania na ten temat – dodaje rzecznik.

To świadczy o jednym, klub rozpoczyna gorączkowe poszukiwania trenera. Po odejściu Roberta Maaskanta drużynę przejął pracujący w Wiśle trener Kazimierz Moskal, ale obecnie jest on szkoleniowcem Termaliki Nieciecza.

Godzina 15.00.

RUSZA TRENERSKA GIEŁDA.

W klubie robi się pusto. Najważniejsi ludzie Wisły – z tego co udaje nam się dowiedzieć – zbierają się w siedzibie Tele-Foniki. To firma, która należy do właściciela klubu – Bogusława Cupiała.

Na medialnej giełdzie pojawiają się nazwiska kolejnych trenerów, którzy mogliby w tej sytuacji objąć drużynę. Są to: Franciszek Smuda, Orest Lenczyk, Werner Lička i Czesław Michniewicz. Smuda powiedział jednak „PS” (czytaj str. 2), że nie otrzymał z Wisły żadnej oferty, w związku z czym nie będzie jej trenerem.

Bardzo prawdopodobne jest wyjście tymczasowe, w którym w piątek przeciwko Legii drużynę poprowadzi dotychczasowy asystent Maciej Musiał (syn byłego reprezentanta kraju Adama Musiała) lub Tomasz Kulawik. Ten drugi trenuje ekipę wiślackiej Młodej Ekstraklasy, wcześniej był zawodnikiem oraz krótko trenerem Białej Gwiazdy.

Explore more:  Jerzy Dudek przewidział wygraną Sebastiana Vettela

≫> Kto nowym trenerem Wisły? Ty wybierasz!

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:PrzegladSportowy.Pl.

Data utworzenia:.

2 października 2012, 22:22.

Bài viết được đề xuất