Sebastian Vettel: moje okrążenie nie było idealne

Sebastian Vettel: moje okrążenie nie było idealne

Mistrz świata Sebastian Vettel rozpocznie jutrzejszy wyścig o Grand Prix Węgier z trzeciego pola, a jego zespołowy partner – wicelider punktacji Mark Webber – nie dostał się do finałowej dziesiątki i na Hungaroringu wystartuje z 11. Pozycji.

Sebastian Vettel
Sebastian Vettel (Foto: Onet)

Vettel przegrał kwalifikacje z Lewisem Hamiltonem o prawie 0,5 sekundy, ale do zdobywcy drugiego pola Romaina Grosjeana stracił zaledwie pięć setnych. – Romain był dzisiaj w naszym zasięgu, ale Lewis był za szybki – przyznał podwójny mistrz świata. – Myślę jednak, że nasze wyścigowe tempo powinno być jutro dobre. Przy pustych zbiornikach nie jesteśmy najszybsi, ale z dużym zapasem paliwa nasz samochód dobrze się spisuje.

W finałowym segmencie kwalifikacji kierowca Red Bulla miał do dyspozycji tylko jeden komplet świeżych miękkich opon, zapewniających lepszą przyczepność i tempo na pojedynczym okrążeniu. – Zużyliśmy opony, żeby wejść do pierwszej dziesiątki i w ostatnim segmencie mogłem wykonać tylko jeden przejazd – powiedział Vettel. – Moje okrążenie nie było idealne, ale wydaje się, że w porównaniu z wczorajszymi treningami straciliśmy trochę tempa. Balans samochodu nie był idealny, zabrakło nam idealnego rytmu. Wiem, że wyprzedzanie tutaj jest bardzo trudne, ale mam nadzieję na dobry start.

Jego zespołowy kolega musi liczyć na coś więcej niż dobry start. Webber nie zdołał awansować do finałowego segmentu kwalifikacji i jutro ustawi swojego Red Bulla na jedenastym polu startowym.

Explore more:  Conor McGregor wziął na celownik Rosjanina. Ten popiera swój kraj w wojnie

– W ostatnim treningu i pierwszej fazie kwalifikacji byłem szybki – mówił rozczarowany Australijczyk. – W Q2 wykonałem jeden przejazdy na używanych oponach, a kiedy założyłem nowe, nie mogłem poprawić swojego czasu, co było dość dziwne. Szkoda, że nie udało mi się wykonać dobrego przejazdu w końcówce, bo od trzeciego miejsca dzieliło mnie zaledwie 0,3 sekundy. Jednak nasze tempo wyścigowe powinno być dobre.

Na krętym i wolnym Hungaroringu wyprzedzanie jest bardzo trudne, ale Webber szuka pocieszenia w tym, że pierwszy rząd na starcie zajmują Lewis Hamilton i Romain Grosjean, którzy w punktacji sezonu okupują dalsze pozycje. – Inni zawodnicy z czołówki też nie zaliczyli perfekcyjnych kwalifikacji, więc pod kątem sytuacji w mistrzostwach nie jest tak źle – zakończył wicelider klasyfikacji generalnej.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

28 lipca 2012, 17:07.

Bài viết được đề xuất