Saganowski w Odrze?

1 liga.

Odra Wodzisław w transferowym natarciu. Piłkarzami tej drużyny mają zostać: Mauro Cantoro (34 l.), Niechciany w Danii Arkadiusz Onyszko, mający za sobą występy w Benfice i Bordeaux Bruno Basto, a wkrótce być może i były reprezentant Polski Marek Saganowski!

12 stycznia 2010, 10:43..

| Aktualizacja 12 stycznia 2010, 10:43…

Na razie klub z Wodzisławia zakontraktował słowackiego pomocnika Stanislava Velickiego (29 l.) I napastnika Cracovii Jakuba Grzegorzewskiego (28 l.). Bliski podpisania umowy jest też serbski napastnik Vladimir Milenković (28 l.).

W kolejce do zakontraktowania czekają następni. Na wtorkowym treningu ma się pojawić mający spore międzynarodowe doświadczenie portugalski obrońca Bruno Basto, a na czwartek jest zapowiadany przyjazd byłego gwiazdora Wisły Kraków Mauro Cantoro.

To nie wszystko. Kolejnym pomysłem działaczy i trenerów Odry jest próba sprowadzenia do śląskiego klubu Marka Saganowskiego!

„Sagan” ostatnio występował w angielskim Southampton. W ekipie Świętych ostatnio nie grał jednak w pierwszym zespole i dostał od klubu zielone światło na szukanie nowego pracodawcy. Mówiło się o propozycjach z Grecji i Turcji, teraz jedną z opcji są występy w Odrze.

– Rozmawialiśmy z piłkarzem na temat jego transferu do Wodzisławia, ale te negocjacje nie są łatwe, bo zawodnik ma kilka innych ofert. Zobaczymy, jak się wszystko potoczy. Ostatnio przekonuję się, że im dłużej rozmawiamy z zawodnikami, tym później są oni skłonni do przyjęcia naszej oferty. Na razie zatrudniliśmy dwóch zawodników, a kadrę wzmocni jeszcze trzech lub czterech następnych. I mogą być kolejne niespodzianki – zdradza Faktowi Dariusz Kozielski (39 l.), Członek zarządu Odra SA, który odpowiada w wodzisławskim klubie za transfery.

Explore more:  Jagiellonia - Lech Poznań: Nieudany debiut Skorży

Dla Saganowskiego gra w Odrze byłaby powrotem do śląskiego klubu. To tu w sezonie 2001/2002 mozolnie odbudowywał swoją formę po fatalnym wypadku motocyklowym. Z dobrym skutkiem, bo później szybko trafił do Legii Warszawa.

„Sagan” wciąż darzy wielkim sentymentem klub z Wodzisławia. W niedawnym wywiadzie udzielonym „Magazynowi Futbol” powiedział: – Odra pozwoliła mi się odbudować, znów uwierzyć, że mogę dobrze grać (…). Piękne czasy, superzespół, trener Wieczorek nas poukładał, niczego, no może poza dobrymi kontraktami, nie brakowało. Odrę zawsze będę szczególnie wspominał, z chęcią pojadę kiedyś do Wodzisławia i spotkam się z tymi wszystkimi ludźmi, którzy zostali z tamtych czasów. Tam się odrodziłem.

Może będzie miał okazję podziękować… Teraz gole „Sagana” mogłyby uchronić jedenastkę z Wodzisławia – ostatnią w tabeli – przed spadkiem z ekstraklasy.

Kowalczyk będzie jeszcze silniejsza!

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:PrzegladSportowy.Pl.

Autor:e-fakt.Pl.

Data utworzenia:.

12 stycznia 2010, 10:43..

Bài viết được đề xuất