Ruch znalazł nowego trenera

1 liga.

Tomasz Fornalik został trenerem Ruchu Chorzów, ale umowę podpisze 27 lipca. Umarł król, niech żyje król – powiedział prezes Ruchu Dariusz Smagorowicz, przedstawiając następcę Waldemara Fornalika, który został wybrany selekcjonerem kadry.

12 lipca 2012, 16:20..

| Aktualizacja 12 lipca 2012, 16:21.

Tej decyzji można się było spodziewać. Smagorowicz już przed wtorkową konferencją PZPN mówił, że zatrudni Tomasza.

Warzycha przegrał.

Kontrkandydatem młodszego Fornalika był Krzysztof Warzycha, legenda Ruchu i Panathinaikosu, popierany przez członka zarządu Janusza Patermana. Prezes uznał, że lepsza jest kontynuacja. – Od początku roku przygotowywaliśmy się do tej zmiany. Spodziewaliśmy się, że format Waldka wkrótce przerośnie klub. A Tomasz jest dobrze przygotowany do zawodu. Od siedmiu lat pracuje u nas jako asystent – tłumaczył Smagorowicz na wczorajszej konferencji prasowej, podczas której przed młodszym z braci Fornalików stała tabliczka z napisem II trener. To już nieaktualne. Teraz Tomasz musi wyjść ze skóry asystenta i przejąć pełną kontrolę nad zespołem. – Zdaję sobie sprawę z tego, jak wielkie wyzwanie mnie czeka, ale jestem gotowy, aby się z nim zmierzyć. W końcu decyzji o przyjęciu posady pierwszego szkoleniowca nie podjąłem w pięć minut – powiedział nowy trener Ruchu.

Brat pomoże.

– Czy czasami będę prosił Waldka o radę? Żaden trener nie jest samotną wyspą. Każdy ma kolegów i przyjaciół, z którymi się konsultuje. Z bratem też będę rozmawiał – wyjaśniał Tomasz Fornalik, ale też dawał do zrozumienia, że jego zespół będzie trochę inny od tego, który stworzył brat. – Nie ma dwóch takich samych ludzi. Również i my z Waldkiem różniliśmy się w wielu sprawach, choć nie były to duże rozbieżności – stwierdził szkoleniowiec Niebieskich.

Explore more:  Runął mit Protasiewicza...

Ruch finansowo zyska na wymuszonej zmianie trenera. Waldemar, jak nieoficjalnie wiemy, zarabiał grubo ponad 60 tys. Zł miesięcznie. Tomasz na pewno dostanie mniej, bo dopiero musi zapracować na swoje nazwisko. – Będzie dobra pensja, za dobrą pracę – podkreślił Smagorowicz.

Pierwszym wyzwaniem dla nowego trenera Ruchu będzie mecz Ligi Europy. Waldemar Fornalik obejrzy to spotkanie z trybun. – Przyjadę i siądę obok prezesa. Teraz ostro pracuję nad składem sztabu szkoleniowego kadry. Mam za sobą pierwsze rozmowy – powiedział selekcjoner, który kontrakt z Ruchem ma rozwiązać dopiero 27 lipca. Tego dnia również będzie podpisana umowa z młodszym Fornalikiem. Co prawda nie ma on jeszcze pełnych uprawnień trenerskich, ale PZPN nie powinien robić kłopotów.

– W tym roku rozpoczynam kurs UEFA Pro – poinformował Tomasz Fornalik.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:PrzegladSportowy.Pl.

Data utworzenia:.

12 lipca 2012, 16:20..

Bài viết được đề xuất