Rosyjska mistrzyni wielbi Putina. Absurdalne oskarżenia w kierunku USA

Rosyjska mistrzyni wielbi Putina. Absurdalne oskarżenia w kierunku USA

Biegi narciarskie.

Weronika Stiepanowa, rosyjska mistrzyni olimpijska w biegach narciarskich, znów szokuje. Sportsmenka, która nie kryje swojej sympatii do Władimira Putina, tym razem żąda wykluczenia amerykańskich sportowców z zawodów. Jak stwierdziła w mediach społecznościowych, pochodzą oni z “barbarzyńskiego państwa”.

26 października 2022, 17:50..

Weronika Stiepanowa
Weronika Stiepanowa (Foto: AP/Associated Press/East News / East News)
 • Więcej ciekawych historii przeczytasz w serwisie PrzegladSportowy.Onet.Pl. Sprawdź!
 • 21-letnia mistrzyni olimpijska w sztafecie z Pekinu otwarcie mówi, iż jest przekonana, że jej kraj wygra wojnę w Ukrainie. Biegaczka narciarska podczas przemowy w trakcie spotkania złotych medalistów olimpijskich z Władimirem Putinem wyraziła swoje pełne poparcie dla “operacji specjalnej” prowadzonej przez armię rosyjską.

 • Zobacz także: Putin nie wybaczył Amerykance. Na tę decyzję czekał Biden.
 • Stiepanowa uderza w Stany Zjednoczone

  Teraz Rosjanka zirytowała się niedawną decyzją FIS, które zgodnie z zaleceniami MKOl przedłużyło wykluczenie rosyjskich i białoruskich sportowców z zawodów w sezonie 2022/2023. “Rada FIS, z należytym uwzględnieniem uczciwości zawodów i dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników, postanowiła kontynuować politykę zabraniającą rosyjskim i białoruskim zespołom oraz sportowcom udziału we wszystkich zawodach” — przekazano w oficjalnym komunikacie.

  Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:.

  Dalszy ciąg materiału pod wideo.

  Stiepanowa skomentowała tę decyzję w mediach społecznościowych. “Czy zwróciliście uwagę na argumentację FIS-u? »Z należytym uwzględnieniem uczciwości zawodów« — jak to w ogóle rozumieć?” — Rozpoczęła 21-latka.

  W dalszej części swojego wywodu Rosjanka postanowiła uderzyć w Stany Zjednoczone. “Na przykład we wszystkich krajach europejskich, w tym w Rosji (z wyjątkiem Białorusi), kara śmierci nie jest stosowana. Ale w USA tak. Większość, jeśli nie wszyscy mieszkańcy Europy Zachodniej uważają karę śmierci za absolutne barbarzyństwo. No to w takim razie wykluczmy Amerykanów z zawodów FIS, uzasadniając to tym, że są z »barbarzyńskiego państwa«” — kontynuowała mistrzyni olimpijska, próbując tym samym porównać niewytłumaczalne mordy na ludności ukraińskiej dokonywane przez Rosjan do wykonywania wyroków w imieniu prawa.

  Explore more:  Stal Ostrów Wielkopolski w wielkim finale! Przed nimi starcie z Litwinami

  “A co z kwestią dopuszczenia małżeństw osób tej samej płci? Czyżby państwo nie spełniało standardów zachodnioeuropejskich? Wykluczyć sportowców z tego kraju natychmiast! Aby »zachować integralność«” — ironizowała.

  Źródło: Instagram.

  Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

  Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

  Data utworzenia:.

  26 października 2022, 17:50..

  Bài viết được đề xuất