Rosjanie są wściekli. “To farsa”. Reaguje nawet “caryca Putina”

Rosjanie są wściekli. "To farsa". Reaguje nawet "caryca Putina"

Ofsajd.

O ile w krajach europejskich i Stanach Zjednoczonych opinia publiczna sprzeciwia się startowi rosyjskich sportowców w przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich, o tyle w samej Rosji oburzenie wywołuje fakt, że zawodnicy z tego kraju będą musieli startować pod neutralną flagą. Szef Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego Stanisław Pozdniakow porównał sytuację do teatru kukiełkowego, a nazywana “carycą Putina” prezes Rosyjskiej Federacji Narciarstwa Biegowego Jelena Wialbe jest przeciwna występom zawodnikom bez rosyjskiej flagi i hymnu.

Prezes Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego Stanisław Pozdniakow
Prezes Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego Stanisław Pozdniakow (Foto: Dimitar Dilkoff / AFP)
 • Najważniejsi przedstawiciele rosyjskiego sportu nie wyobrażają sobie startów reprezentantów Rosji pod neutralną flagą.
 • Szef Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego Stanisław Pozdniakow uważa, że obecnie podejmowane decyzje nie mają nic wspólnego ze sportem, a są jedynie grą polityczną.
 • Z kolei “caryca Putina” Jelena Wialbe jest gorącą przeciwniczką startów zawodników z Rosji bez możliwości reprezentowania barw narodowych i możliwości odegrania hymnów po zdobyciu złotych medali.
 • Więcej ciekawych historii znajdziesz w Przeglądzie Sportowym Onet.
 • Międzynarodowy Komitet Olimpijski dopuści sportowców z Rosji i Białorusi do udziału w zawodach, ale pod warunkiem występów pod neutralną flagą i bez możliwości odegrania hymnu w przypadku zwycięstwa. Decyzja wywołuje ogromne emocje. W opinii publicznej krajów demokracji zachodniej panuje przekonanie, że po rosyjskiej napaści na Ukrainę sankcje na Rosję powinny być utrzymane nie tylko w kwestiach ekonomicznych, ale i sportowych, a kraj postępujący w tak barbarzyński sposób powinien być trzymany z dala od cywilizowanego świata na wszystkich płaszczyznach.

  Rosjanie nie kryją oburzenia. “To farsa, w której łamane są prawa naszych sportowców”

  Jak się okazuje, korzystna de facto dla Rosji decyzja o dopuszczeniu sportowców do rywalizacji wywołuje krytykę ze względu na postawione warunki. Czołowe postacie tamtejszego sportu stosując zasadę “daj palec, wezmę rękę”, domagają się występów zawodników w barwach narodowych i z hymnami.

  Explore more:  Sassuolo - AS Roma, wynik i relacja z meczu | Liga włoska

  Dalszy ciąg materiału pod wideo.

  Przewodniczący Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego (ROC) Stanisław Pozdniakow powiedział, że sytuacja z dopuszczeniem rosyjskich sportowców do międzynarodowych zawodów jest podobna do teatru kukiełkowego, w którym politycy pociągają za sznurki.

 • Czytaj też: Rosyjski mistrz zabrał głos na temat wojny. Kuriozalne słowa.
 • – Większość ludzi zauważa to, co dzieje się w międzynarodowym sporcie. Dziś wstęp lub brak wstępu to marionetkowy teatr sportowy, w którym politycy pociągają za sznurki. Doskonale rozumiemy intencje – to farsa, w której łamane są prawa naszych sportowców. Spędzamy dużo czasu z naszymi kolegami z Azji i innych krajów – powiedział cytowany przez rosyjski serwis Sport-Express Pozdniakow.

  28 marca Zarząd MKOl zarekomendował, aby rosyjscy i białoruscy sportowcy mogli uczestniczyć w międzynarodowych zawodach na neutralnym statusie.

  Jednocześnie zaleca się przyjmowanie tylko tych sportowców, którzy nie wypowiadali się na temat specjalnej operacji wojskowej (SVO) i nie są związani z siłami zbrojnymi lub agencjami bezpieczeństwa narodowego.

  “Caryca Putina” nie wyobraża sobie startów rosyjskich sportowców pod neutralną flagą

  Międzynarodowe organizacje sportowe krytykuje również prezes Rosyjskiej Federacji Narciarstwa Biegowego Jelena Wialbe. Została zapytana o to, jak sportowcy z innych krajów reagują na możliwość dopuszczenia Rosjan do rywalizacji. – Nie obchodzi mnie, co oni myślą, nic o tym nie myślę. I nie chcę nic wiedzieć – powiedziała korespondentowi TI-Sport “caryca Putina”.

 • Czytaj też: Rosjanie wrócili na MŚ. I wybuchł skandal. “Chronimy życie ludzi”.
 • – Nie wiem jeszcze, co wymyśli Międzynarodowa Federacja Narciarska. Ale jestem kategorycznie przeciwna występom naszej drużyny bez flagi i hymnu w neutralnym statusie – dodała Wialbe.

 • Czytaj też: Polski bohater mundialu transferowym niewypałem. Mówią “dość”.
 • Explore more:  Białas: Nie zdziwi mnie zwolnienie Berga

  Rosyjscy i białoruscy narciarze nie brali udziału w finałowych startach ubiegłego sezonu z powodu niedopuszczenia FIS z powodu sytuacji na Ukrainie. W październiku Rada FIS przedłużyła zawieszenie na sezon 2022/23. Kwestia powrotu Rosjan i Białorusinów na międzynarodowe turnieje będzie omawiana na posiedzeniu rady organizacji 24 maja.

  Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

  Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

  Data utworzenia:.

  19 maja 2023, 21:12.

  Bài viết được đề xuất