Robert Kubica po testach w Barcelonie: Za wcześnie, by mówić o prędkości

Robert Kubica po testach w Barcelonie: Za wcześnie, by mówić o prędkości

– Chłopaki zrobili dobrą robotę, budując auto w czasie pewnie z pięciokrotnie krótszym niż to powinno być. Musimy jednak zrozumieć, co się stało – mówi Robert Kubica po tym, jak po raz pierwszy wsiadł za kierownicę nowego Williamsa.

Robert Kubica
Robert Kubica (Foto: Paweł Jaskółka/Pressfocus / Newspix)

Korespondencja z Barcelony.

„Niezniszczalny” – historia Roberta Kubicy już dostępna w przedsprzedaży. Zamów z darmową dostawą!

– Ten dzień był mieszanką sprawdzania systemów i próby zbierania danych z samochodu. Z tego przez 12 okrążeń miałem szansę wyczuć samochód, co jest oczywiście ograniczające. Poza tym to był program zbierania informacji dla inżynierów. Większość rzeczy wykonaliśmy, ale nie wszystkie, bo to nie był gładki poranek, jak zwykle można się spodziewać pierwszego dnia w nowym aucie.

Nie czuję się jakby to był czwarty dzień testów, tylko właśnie jak pierwszy – mówi Kubica i dodaje: – Nigdy nie czekałem tak długo, żeby móc przejechać 12 szybkich kółek…

Rano pokonał 48 okrążeń, najszybsze w 1:21.542. – Sytuacja nie jest idealna, dzień też taki nie był. Lepiej by było mieć więcej wiedzy i więcej wyczucia auta, bo Australia nie jest daleko, dlatego lepiej było być przygotowanym – i z punktu widzenia kierowcy, i jeśli chodzi o samochód. Ale taka jest rzeczywistość, więc musimy pracować i mieć nadzieję, że opóźnienie będzie dotyczyło tylko testów. Wszyscy koncentrują się na Barcelonie i tym, że nasze auto było spóźnione, miejmy więc nadzieję, że to będzie nasza jedyna „kara” czy też minus, ale już na Australię wszystko będzie rozwiązane – liczy Kubica.

Explore more:  best soccer teams

Dalszy ciąg materiału pod wideo.

– Nauczyłem się, że w życiu nic nie może być idealne. Mamy to, co mamy. Wreszcie jest samochód, chłopaki zrobili dobrą robotę, budując auto w czasie pewnie z pięciokrotnie krótszym niż to powinno być. A jest powód, dla którego zwykle robisz to w pewnie pięć dni, a nie w jeden. Musimy więc mieć do nich szacunek, ale z drugiej strony musimy zrozumieć, co się wydarzyło. Bo straciliśmy 3 dni – gdy patrzę na siebie, jak powinno być, bo kierowca dostaje pieniądze, by być kierowcą, inni za wykonanie swojej pracy. Z pewnością nie możemy więc mówić, że przygotowałem się jakkolwiek do Australii. W tej kwestii jestem w tym samym miejscu co miesiąc temu czy trzy – mówi Robert.

– Musimy się teraz skoncentrować na przyszłości, a nie myśleć o tym, co było. Dla mnie to był taki shakedown. Oby George miał lepszy przejazd po południu i będziemy mieć lepsze pojęcie o paru rzeczach – dodaje.

Oglądaj wyścigi Formuły 1 na żywo w Eleven Sports >>.

I we środę, i w czwartkowy poranek kierowcy Williamsa byli ostatni w tabeli czasów. George Russell, który jako pierwszy sprawdzał systemy auta był osiem sekund za liderem i pięć za przedostatnim – Lewisem Hamiltonem. Kubica do dziewiątego Lance’a Strolla zbliżył się na 1.5 sekundy, ale nie przywiązuje do tego wagi. – To nie jest tak, że teraz będziemy się co sesję poprawiać o 4 sekundy. Byłoby wspaniale, ale gdy jesteś 8 sekund z tyłu, łatwo się poprawić o cztery. Trudniej o te ostatnie brakujące – podkreśla.

Jego zdaniem to nie jest jeszcze moment na ocenę prędkości Williamsa. – Żeby się poprawić, musimy zrobić większy krok do przodu niż inni. W przeciwnym razie będziemy tam, gdzie rok temu. Jest wcześnie. Nie ma co mówić o możliwościach auta. Zobaczymy w przyszłym tygodniu – zaznacza.

Explore more:  Papież Franciszek modlił się za ofiary wydarzeń po meczu w Indonezji

– Musimy patrzeć na siebie. Mówiłem zresztą na prezentacji barw, że musimy myśleć o naszych realistycznych celach – gładkim początku sezonu. Na razie to się nie stało, ale teraz musimy się upewnić, że tak będzie. Zespół potrzebuje pozytywnych dni. Bez względu na to, jaka będzie prędkość, najpierw musimy się upewnić, że dajemy z siebie wszystko, a potem można się skoncentrować na szybkości – podkreśla.

We wtorek rozpocznie się druga sesja testów, a Polak spędzi za kierownicą dwa dni.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

21 lutego 2019, 14:41.

Dziennikarka Przeglądu Sportowego Onet.

Dziennikarka Przeglądu Sportowego Onet.

Bài viết được đề xuất