Robert Kubica: czwarte miejsce nie zmieni mojego życia

Robert Kubica: czwarte miejsce nie zmieni mojego życia

– Nic spektakularnego. Jest ok – komentował swój wynik po drugim dniu Rajdu Francji Robert Kubica, choć od czwartego miejsca w klasyfikacji generalnej dzieli go mniej niż sekunda. Z samej jazdy za to był szczerze zadowolony. – To dla nas bardzo dobry rajd, w bardzo dobrym tempie i z bardzo dobrą jazdą – dodał Polak w rozmowie z Onetem.

4 października 2014, 22:35..

Do bazy rajdu pod Strasburgiem załogi wróciły już po zapadnięciu zmroku. – Na drugiej pętli jechało się ok. W zasadzie tak, jak na pierwszej tylko tym razem bez żadnej pomyłki – powiedział Kubica po zaparkowaniu swojej Fiesty WRC przed wjazdem do parku serwisowego. – Jestem zadowolony, podobnie jak wczoraj. Było szybko i poza tym jednym uderzonym murkiem, gdzie mieliśmy sporo szczęścia, dobrze. Oprócz tego błędu nic nie więcej mogę sobie zarzucić, jeśli chodzi o moją jazdę w tym rajdzie.

– Dziś nie były to łatwe oesy. Na pierwszych dwóch rytm był wysoki, ale były trochę łatwiejsze od trzeciego, który był bardziej techniczny. Tam było też mniej prostych pod górę, co nam wychodziło na dobre – dodał Polak. Nasza załoga stoi przed szansą poprawienia życiowego wyniku w mistrzostwach świata, czyli piątego miejsca w zeszłorocznym Rajdzie Niemiec. Cztery oesy przed metą, od czwartego Daniego Sordo w Hyundaiu Roberta i Macieja Szczepaniaka dzieli zaledwie 0.9 sekundy.

Explore more:  Łukasz Kubot zostanie ojcem. Magdalena Bieńkowska jest w ciąży - była Miss Polski

– Gdy przyjdzie czas walki o każdy dostępny punkt i priorytetem będą wyniki, to zmieni się też moje podejście, ale na razie staram się jechać to, co potrafię. W ten weekend wychodzi to całkiem sympatycznie i jestem zadowolony – podkreślił polski zawodnik.

Przed Kubicą i Szczepaniakiem jeszcze tylko cztery niedzielne oesy. – Jak dotąd jechałem swój rajd i to samo zrobię jutro. Mało pamiętam z tych odcinków i mało o nich wiem. Wrócimy do hotelu, przejrzę nagrania wideo i zobaczymy. Zazwyczaj na podjazdach i szerokich drogach tracę czas, a na wąskich drogach, które nie prowadzą pod górę zyskuję czas. Myślę, że jutro będzie więcej lasów i wąskich dróg, więc może być dobrze. Taką mam nadzieję. To będzie krótki, ale intensywny dzień – zakończył Kubica.

Z Francji – Cezary Gutowski.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:P1 Sports Sp. Z o.O.

Data utworzenia:.

4 października 2014, 22:35..

Dziennikarz Przeglądu Sportowego Onet.

Dziennikarz Przeglądu Sportowego Onet.

Bài viết được đề xuất