PŚ w Zakopanem: trzecia nota łączna Kamila Stocha w pierwszym treningu

PŚ w Zakopanem: trzecia nota łączna Kamila Stocha w pierwszym treningu

Kamil Stoch był najlepszy z Polaków podczas pierwszego treningu przed kwalifikacjami do konkursu Pucharu Świata w Zakopanem. Dwukrotny mistrz olimpijski poszybował na odległość 127 metrów i uzyskał trzecią notę łączną. Zobaczyliśmy aż dwunastu Biało-Czerwonych, z których szczególnie pozytywnie zaskoczył nas Andrzej Stękała.

Kamil Stoch
Kamil Stoch (Foto: AFP)

Po nieudanym Turnieju Czterech Skoczni, a następnie mistrzostwach świata w lotach, polscy skoczkowie liczyli na odbudowanie się przed własną publicznością. Weekend w Zakopanem miał być przełomowy i doprowadzić do znacznej poprawy nastrojów. Zadbać o to miało aż dwunastu Biało-Czerwonych, którzy znaleźli się na liście startowej kwalifikacji: Krzysztof Biegun, Krzysztof Miętus, Bartłomiej Kłusek, Jan Ziobro, Jakub Wolny, Andrzej Stękała, Dawid Kubacki, Klemens Murańka, Piotr Żyła, Maciej Kot, Stefan Hula oraz Kamil Stoch.

Na początek rywalizacji w Zakopanem zaplanowano dwie serie treningowe. Pierwsze cztery skoki oddawali Polacy. Najlepiej spośród tej grupy spisał się Bartłomiej Kłusek, który uzyskał 119,5 metra i ostatecznie miał w tym treningu 28. Notę łączną. 36. Był Jan Ziobro (118 m), 46. Krzysztof Biegun (116 m), a 55. Krzysztof Miętus (113,5 m).

Nie popisał się również Jakub Wolny, który uzyskał 113,5 metra i był 54. Bardzo dobrze spisał się natomiast Andrzej Stękała. Lądował on na 126. Metrze i ostatecznie otrzymał w treningu dziewiątą notę łączną.

22. Po skoku na 120 metrów był Dawid Kubacki. 35. Miejsce zajął Klemens Murańka (115 m), a 33. Piotr Żyła (115,5 m).

Explore more:  Patryk Sokołowski

Nawiązać do odległości Andrzeja Stękały, nie był w stanie też Maciej Kot, który zajął w pierwszym treningu 31. Miejsce po skoku na 118,5 metra. Dwa metry dalej lądował Stefan Hula, co dało mu 17. Notę łączną.

Bardzo dobrze spisał się natomiast Kamil Stoch. Dwukrotny mistrz olimpijski uzyskał 127 metrów, co ostatecznie w pierwszym treningu było trzecim rezultatem.

Najlepszy w pierwszym treningu okazał się Richard Freitag, który uzyskał 127,5 metra. Taką samą odległość miał drugi Daniel Andre Tande.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

22 stycznia 2016, 16:44.

Bài viết được đề xuất