PŚ w Willingen: Schlierenzauer nokautuje, Stoch potwierdza świetną formę, Małysz zrezygnował

PŚ w Willingen: Schlierenzauer nokautuje, Stoch potwierdza świetną formę, Małysz zrezygnował

Onet Sport

Kamil Stoch oddał w niemieckim Willingen najlepszy skok (134 m) z polskich zawodników podczas pierwszego treningu przez dzisiejszymi kwalifikacjami do konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Najdłuższym lotem popisał się natomiast Gregor Schlierenzauer, który skoczył 144,5 m – dodatkowo startując z najkrótszego rozbiegu. Adam Małysz, wracający do zdrowia po upadku w Zakopanem, piątkowe skakanie “odpuścił”.

Kamil Stoch
Kamil Stoch (Foto: Onet)

Sądząc po odległościach uzyskiwanych na pierwszym treningu, na kibiców w weekend czeka wspaniałe święto skoków narciarskich. Nawet teoretycznie słabsi zawodnicy na potęgę przekraczali odległość 130 m, przez co sędziowie aż sześciokrotnie byli zmuszeni do obniżania rozbiegu. To sprawiło, że Schlierenzauer skoczył z szóstej belki (pierwsi zawodnicy ruszali z 12.). Ten fakt nie przeszkodził Austriakowi w znokautowaniu konkurencji – 144,5 m pozwoliło mu uzyskać doskonałą notę 104 punktów. Później, po skoku Michaela Uhrmanna na 103 m, belkę podniesiono.

Polacy zaprezentowali się bardzo poprawnie. 137,5 m Rafała Śliża i 135 m Stefana Huli bardzo dobrze rokują przed kwalifikacjami. Do konkursu nie dostałby się jedynie Piotr Żyła, który uzyskał skromne 119,5 m.

Z bardzo dobrej strony pokazał się po raz kolejny Kamil Stoch. Zwycięzca z Zakopanego, w nie najlepszych warunkach pogodowych, uzyskał 134 m, co przełożyło się na 86,3 pkt i dało mu 8. Wynik pierwszego treningu.

Explore more:  Roy Hodgson odznaczony Orderem Lwa Finlandii

W czołówce, oprócz Schlierenzauera, znaleźli się także inni Austriacy – Thomas Morgenstern skoczył 141 m (101,8 pkt), a Martin Koch 139 m (95,4 pkt).

Hula został sklasyfikowany na 13. Miejscu, Śliż na 30., A Żyła na 48.

PŚ w skokach – trening i kwalifikacje “na żywo”.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:Onet Sport.

Onet Sport

Autor:pl.

Data utworzenia:.

25 lipca 2012, 20:30.

Bài viết được đề xuất