Powietkin chce dyskwalifikacji sędziego walki z Kliczką!

Powietkin chce dyskwalifikacji sędziego walki z Kliczką!

Wciąż wybrzmiewają echa sobotniej walki o trzy mistrzowskie pasy wagi ciężkiej pomiędzy Władymirem Kliczką i Aleksandrem Powietkinem. Jak podaje agencja ITAR-TASS, obóz Rosjanina chce ukarania arbitra sobotniej walki roczną dyskwalifikacją.

9 października 2013, 14:00..

| Aktualizacja 9 października 2013, 14:05.

Kliczko - Powietkin: Luis Pabon sędzią ringowym
Kliczko – Powietkin: Luis Pabon sędzią ringowym (Foto: East News)

Pojedynek ogromną różnicą punktową wygrał po dwunastu rundach Kliczko, jednak po ostatnim gongu mówiło się przede wszystkim o faulach, jakich w drodze po zwycięstwo dopuszczał się Ukrainiec i biernej wobec przewinień mistrza postawie ringowego Luisa Pabona.

– Napiszemy protest. Nie zmieni on wyniku walki, ale chcemy bronić interesów Aleksandra – tłumaczy Dimitrij Iwanow z ekipy “Rosyjskiego Rycerza”.

– Sędzia popełnił mnóstwo błędów, przede wszystkim pozwalając Kliczce na nielegalne przytrzymywanie, popychanie i uderzanie Aleksandra. Przed ważeniem rozmawialiśmy z Pabonem o taktyce Kliczki, jednak podczas walki on zignorował nasze uwagi, ostrzegając Władymira dopiero pod koniec walki.

Kliczko po walce z Powietkinem: “Klincze są częścią boksu!”.

Więcej filmów, o boksie i nie tylko, znajdziesz w sekcji WIDEO.

– Uważamy, że interesy Powietkina zostały naruszone. Będziemy domagać się co najmniej rocznego odsunięcia Pabona od prowadzenia walk odbywających się pod auspicjami czterech najważniejszych federacji bokserskich. Zwycięstwo Kliczki jest niepodważalne, ale zachowania Pabona nie można w żaden sposób wytłumaczyć – dodaje Iwanow, zdradzając, że Powietkin mógłby w stosunkowo niedługim czasie po raz drugi stanąć w ringu z Kliczką.

Explore more:  Tomasz Kulawik nowym trenerem Wisły Kraków

– Chcemy, by za trzy walki Aleksander dostał rewanż. Pozycja w rankingach uzależniona jest jednak od różnych rzeczy, między innymi od liczby nokdaunów, a sędzia zaliczył Aleksandrowi nokdauny, których nie powinno być.

Walka Kliczki z Powietkinem zakończyła się wynikiem 119-104, 119-104, 119-104 na korzyść broniącego mistrzowskich tytułów Ukraińca.

Źródło: www.Ringpolska.Pl.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:www.Ringpolska.Pl.

Autor:www.Ringpolska.Pl.

Data utworzenia:.

9 października 2013, 14:00..

Bài viết được đề xuất