Polski sprinter rozbił bank! Dublet na młodzieżowych ME

Polski sprinter rozbił bank! Dublet na młodzieżowych ME

Lekkoatletyka.

PAP

Polscy lekkoatleci zdobyli w środę 9 sierpnia trzy medale podczas mistrzostw Europy do lat 20 w Jerozolimie. Marek Zakrzewski wygrał bieg na 200 m, Zuzanna Wiernicka była druga na 3000 m, a Maksymilian Szwed wywalczył brąz na dystansie 400 m.

Marek Zakrzewski (w środku)
Marek Zakrzewski (w środku) (Foto: Patryk Pindral / 400mm)
 • Więcej informacji znajdziesz w Przeglądzie Sportowym Onet.
 • Zakrzewski zdobył drugi złoty medal w Jerozolimie, gdyż we wtorek triumfował na 100 m i wynikiem 10,25 pobił rekord Polski juniorów. W środę okazał się najlepszy na dwa razy dłuższym dystansie.

  Polak miał wyraźną przewagę nad rywalami, a na ostatnich metrach zwolnił i uniósł ręce w geście triumfu. Ostatecznie pobił rekord życiowy wynikiem 20,63. Drugi był Holender Timo Spiering (20,97), a trzecie miejsce zajął Włoch Daniele Groos (21,01).

  Dalszy ciąg materiału pod wideo.

  Wiernicka czasem 9.21,40 pobiła rekord Polski juniorek, który od 2012 roku należał do Sofii Ennaoui. Na 3000 m triumfowała Łotyszka Agate Caune (8.53,20), a brąz wywalczyła Niemka Sofia Benfares (9.25,42).

  Szwed w biegu na jedno okrążenie uzyskał czas 46,31 i przegrał jedynie z Duńczykiem Jonasem Gunnleivssonem Isaksenem (45,86) i Brytyjczykiem Charlie Carvellem (46,08).

 • Czytaj także: Hurkacz zaczął z problemami. A potem koncert! Demolka w Toronto.
 • Julia Gruchała zajęła czwarte miejsce na 1500 m, a na podium uplasowały się Turczynka Dilek Kocak, Dunka Sofia Thogersen i Czeszka Natalie Millerova.

  Biało-Czerwoni w ME juniorów w Jerozolimie zdobyli już łącznie pięć medali: dwa złote, dwa srebrne i brązowy. We wtorek Zuzanna Maślana była druga w pchnięciu kulą, a Zakrzewski wygrał bieg na 100 m.

  Explore more:  alabama state football

  Po trzech dniach rywalizacji Polacy zajmują drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zdecydowanie prowadzą Niemcy, którzy mają 12 medali, w tym cztery złote. Zawody w Jerozolimie potrwają do czwartku.

  Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

  Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

  Źródło:PAP.

  PAP

  Data utworzenia:.

  9 sierpnia 2023, 21:33.

  Bài viết được đề xuất