Polski kolarz liderem… Las Vegas

Kolarstwo szosowe.

PAP

Były mistrz Polski Adam Wadecki będzie liderem debiutującej w tym sezonie zawodowej grupy kolarskiej Las Vegas Power Energy Drink. Ekipa liczy dziesięciu zawodników, a jej głównymi celami są jednodniowe wyścigi z kalendarza UCI oraz mistrzostwa kraju.

3 kwietnia 2013, 17:44..

| Aktualizacja 3 kwietnia 2013, 18:13.

W składzie nowej ekipy znalazło się kilku doświadczonych kolarzy, obok 36-letniego Wadeckiego także jego rówieśnik Tomasz Lisowicz i 39-letni Jarosław Rębiewski, których uzupełnia grupa młodzieży – między innymi dwudziestolatkowie Piotr Wojciechowski i Konrad Kott oraz młodzieżowy mistrz Polski w jeździe na czas z 2010 roku, 23-letni Kornel Sójka.

Dyrektorem sportowym zespołu jest Andrzej Domin, były zawodnik, a później twórca i szef grupy zawodowej Knauf, która przed kilku laty odnosiła imponujące sukcesy, nie tylko w krajowych wyścigach.

“Rozpoczynamy sezon już w sobotę kryterium w Dzierżoniowie, a w niedzielę wystartujemy w otwierającym oficjalnie sezon +Ślężańskim Mnichu+ w Sobótce. Cel jaki sobie stawiamy, to wysokie lokaty w klasykach zaliczanych do kalendarza UCI, takich jak Memoriał Trochanowskiego, Puchar Uzdrowisk Karpackich, wyścig MON, Memoriał Tochanowskiego i oczywiście mistrzostwa Polski – ze startu wspólnego i na czas. Chcemy jednak pokazać się z dobrej strony we wszystkich imprezach i walczyć o zwycięstwo w rankingu BGŻ ProLigi” – scharakteryzował Domin zadania, jakie stawia przez zawodnikami.

Liderem drużyny Las Vegas będzie jeden z najlepszych i najbardziej doświadczonych sprinterów Adam Wadecki, ale – jak wyjaśnia dyrektor sportowy ekipy – najczęściej decyzje o tym, komu powierzyć tę rolę zapadają po pierwszym etapie wyścigu. “Adam jest oczywiście najszybszy i jeśli tylko nadarzy się okazja pozostali będą mu pomagać w walce o zwycięstwo” – powiedział Domin.

Explore more:  Borussia Dortmund - Bayer Leverkusen, wynik i relacja na żywo | Bundesliga

Sam Wadecki zapewnił, że wraz z kolegami bardzo solidnie przygotował się do tegorocznego sezonu i nie obawia się rywalizacji z krajową czołówką. “Najważniejsze są oczywiście mistrzostwa Polski, ale chcemy powalczyć w klasykach, a także w końcówkach etapów największych krajowych wyścigów. Atmosfera w zespole jest super, dobrze się rozumiemy z młodszymi kolegami i jesteśmy optymistycznie nastawieni przed pierwszym startem” – zapewniał podczas czwartkowej prezentacji zespołu w stołecznej restauracji sportowej “Champions”.

Skład zawodowej grupy kolarskiej Las Vegas Power Energy Drink:.

Artur Detko, Tomasz Lisowicz, Konrad Kott, Kamil Zieliński, Piotr Wojciechowski, Adam Wadecki, Jarosław Rębiewski, Kornel Sójka, Wojciech Skarżyński, Wojciech Halejak.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:PAP.

PAP

Autor:PAP.

Data utworzenia:.

3 kwietnia 2013, 17:44..

Recommended Articles