Polak biegnie po złoto

Polak biegnie po złoto

Lekkoatletyka.

Zaliczany do gwiazd zawodów Adam Kszczot łatwo wygrał swój przedbieg 800 mi dziś będzie bronił tytułu z 2009 roku. Czas zwycięzcy rozegranych w marcu Halowych ME w Paryżu nie był tym razem rewelacyjny (1:49.43), bo też zawodnik RKS Łódź nie musiał się spieszyć.

15 lipca 2011, 08:58..

| Aktualizacja 15 lipca 2011, 08:59.

Zaliczany do gwiazd zawodów Adam Kszczot łatwo wygrał swój przedbieg 800 mi dziś będzie bronił tytułu z 2009 roku.

Czas zwycięzcy rozegranych w marcu Halowych ME w Paryżu nie był tym razem rewelacyjny (1:49.43), bo też zawodnik RKS Łódź nie musiał się spieszyć.

W biegu finałowym najgroźniejszymi rywalami Polaka będą brązowy medalista z Paryża Hiszpan Kevin Lopez i reprezentant Wielkiej Brytanii Mukhtar Mohammed.

Dwa lata temu Kszczot sięgnął niespodziewanie po złoto, wyprzedzając faworyzowanego rodaka Marcina Lewandowskiego. Teraz sam jest zdecydowanym faworytem. Od 20 lutego, czyli od momentu, gdy wywalczył w Spale tytuł halowego mistrza Polski, odniósł siedem kolejnych zwycięstw i wszystko wskazuje, że w ostrawskim finale sięgnie po ósme.

– Na przełomie czerwca i lipca byłem pochłonięty sesją egzaminacyjną na Politechnice Łódzkiej, więc trochę zaniedbałem trening. Liczę jednak, że uda mi się zostać po raz drugi młodzieżowym mistrzem Europy – mówi wychowanek trenera Stanisława Jaszczaka.

W czwartkowych finałach mieliśmy tylko jednego Polaka – kulomiota Sylwestra Zielińskiego, który zajął ostatnie miejsce z wynikiem 17,29. Triumfował niedawny pogromca Tomasz Majewskiego Niemiec David Storl – 20,45.

Explore more:  Mariusz Wlazły z dziewiątym mistrzostwem Polski

Świetnie zaprezentowała się na bieżni stadionu w Vitkovicach sprinterka AZS AWF Warszawa Anna Kiełbasińska, która uzyskała w eliminacjach 11.58, by potem bez problemów wygrać swoją serię półfinałową w 11.66.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:PrzegladSportowy.Pl.

Data utworzenia:.

15 lipca 2011, 08:58..

Dziennikarz i honorowy redaktor naczelny Przeglądu Sportowego.

Dziennikarz i honorowy redaktor naczelny Przeglądu Sportowego.

Bài viết được đề xuất