Podano dokładny terminarz mistrzostw Europy siatkarzy 2017

Podano dokładny terminarz mistrzostw Europy siatkarzy 2017

Organizatorzy mistrzostw Europy siatkarzy 2017, które odbędą się w Polsce, podali szczegółowy terminarz turnieju. Biało-Czerwoni turniej rozpoczną od starcia z Serbią na Stadionie Narodowym, a później dokończą rywalizację w grupie A w trójmiejskiej Ergo Arenie.

Reprezentacja Polski
Reprezentacja Polski (Foto: FIVB / FIVB)

Wszystkie mecze w fazie grupowej – z Serbią, Finlandią i Estonią – polska kadra rozegra o godzinie 20:30. Pojedynki na tym etapie rywalizacji będą rozgrywane także o godz. 17.30.

Już wcześniej Polski Związek Piłki Siatkowej poinformował, że wzorem mistrzostw świata z 2014 roku, mecz otwarcia odbędzie się na PGE Narodowym w Warszawie. Rywalami gospodarzy w pojedynku, zaplanowanym na 24 sierpnia, będą Serbowie. Ponad dwa lata temu Biało-Czerwoni pokonali tych samych rywali na tym stadionie 3:0.

Terminarz mistrzostw Europy siatkarzy 2017
Terminarz mistrzostw Europy siatkarzy 2017 (Foto: CEV)

W kolejnych spotkaniach w grupie A Polacy, których poprowadzi wybrany niedawno na trenera Włoch Ferdinando de Giorgi, zmierzą się 26 sierpnia w Gdańsku z Finami i dwa dni później z Estończykami.

Francuzi trafili do grupy D i obronę tytułu zainaugurują 25 sierpnia od meczu z Belgami w Katowicach o godz. 20.30. Pozostałe grupy rywalizować będą w Szczecinie (gr. B) i Krakowie (gr. C).

Dniem przerwy po pierwszej części zmagań będzie 29 sierpnia, a po nim rozpocznie się faza pucharowa. W Krakowie i Katowicach rozegrane zostaną spotkania barażowe (z udziałem ekip, które zajmą drugie i trzecie miejsce w grupach – odpowiednio – A i C oraz B i D). Ich zwycięzcy zmierzą się 31 sierpnia z najlepszymi zespołami fazy grupowej w ćwierćfinałach, które odbędą się w tych samych dwóch miastach.

Walka w strefie medalowej rozegra się w krakowskiej Tauron Arenie. W sobotę 2 września odbędą się spotkania półfinałowe, a dzień później pojedynki, których stawką będą krążki mistrzostw Starego Kontynentu.

Explore more:  Żużel: Statystyka idealnych. Ktoś w końcu znalazł sposób na Zmarzlika!

Terminarz gier Polaków w mistrzostwach Europy siatkarzy 2017:.

 • 24 sierpnia 2017 (PGE Narodowy, Warszawa), Serbia – Polska, godzina 20:30.
 • 26 sierpnia 2017 (Ergo Arena, Gdańsk), Polska – Finlandia, godzina 20:30.
 • 28 sierpnia 2017 (Ergo Arena, Gdańsk), Estonia – Polska, godzina 20:30.
 • Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

  Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

  Data utworzenia:.

  29 grudnia 2016, 14:26.

  Bài viết được đề xuất