Piłkarskie MME: Bilety w sprzedaży od lutego

Piłkarskie MME: Bilety w sprzedaży od lutego

Piłka nożna.

Bilety na mecze przyszłorocznych piłkarskich mistrzostw Europy do lat 21 w Polsce będzie można kupować od lutego – poinformował dyrektor turnieju Marek Doliński z PZPN podczas wtorkowego posiedzenia sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki.

13 grudnia 2016, 20:36..

| Aktualizacja 14 grudnia 2016, 11:04.

Marcin Dorna
Marcin Dorna (Foto: Pressfocus)

Impreza odbędzie się w dniach 16-30 czerwca w Gdyni, Bydgoszczy, Kielcach, Lublinie, Tychach i Krakowie. W ostatnim z tych miast zostanie rozegrany finał (na stadionie Cracovii). “To drugi pod względem ważności dla UEFA turniej, po dorosłych mistrzostwach Europy. Jeszcze chyba nie było w naszym kraju piłkarskiej imprezy, gdy w ciągu dwóch tygodni odbędzie się 21 meczów w sześciu miastach. To wielkie wyzwanie organizacyjne, choć oczywiście nie takie jak Euro 2012. W lutym rozpocznie się sprzedaż biletów. Łącznie do dyspozycji będzie prawie 324 tys. Wejściówek. Na razie nie ujawniamy ich cen, ale mogę powiedzieć, że będą absolutnie przystępne” – zapowiedział Doliński.

Dyrektor młodzieżowych mistrzostw Europy, który pełni również funkcję przewodniczącego departamentu PZPN ds. Organizacji imprez, bezpieczeństwa i infrastruktury, zapewnił, że nie ma żadnych opóźnień w przygotowaniach do turnieju. Przy okazji przedstawił liczby związane z czerwcową imprezą. Jak zapowiedział Doliński, zostanie przygotowanych prawie 3 tys. Akredytacji UEFA dla osób funkcyjnych pracujących na stadionach. Każde spotkanie obejrzy ok. 200-300 menedżerów, pośredników piłkarskich. Przekaz telewizyjny z turnieju – w jakikolwiek sposób (transmisje, skróty itd.) – Dostanie około 130 krajów na całym świecie. Turniej ma obsługiwać 1,5 tys. Dziennikarzy, a liczbę wolontariuszy szacuje się na prawie 800.

Explore more:  Saarinen: Bjoergen wydaje się najmocniejsza od Kowalczyk

Organizatorzy chcą umożliwić obejrzenie meczów jak największej liczbie dzieci i młodzieży ze szkół, sportowych szkółek, klubów, akademii itd. W związku z tym Doliński zwrócił się z prośbą o pomoc w tej sprawie. Jak sprecyzował, chodzi o zastosowanie procedury prawnej umożliwiającej zawieszenie na okres mistrzostw funkcjonowania punktu ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, dotyczącego przetwarzania danych osobowych i umieszczania ich na bilecie. “Niech PZPN wystosuje takie konkretne zapytanie. Być może jakieś rozwiązanie, oczywiście po konsultacjach z MSWiA, moglibyśmy podjąć” – powiedział przewodniczący sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Ireneusz Raś (PO). Dyrektor turnieju przypomniał podczas wtorkowego posiedzenia, że oficjalnie spotkaniem otwarcia ME do lat 21 będzie mecz grupy A Polska – Słowacja w Lublinie 16 czerwca (godz. 20.45), ale tego samego dnia wcześniej zostanie rozegrane inne spotkanie tej grupy, Szwecja – Anglia w Kielcach (18.00).

Po raz pierwszy w historii w turnieju weźmie udział 12 drużyn. Dotychczas w finałowej rywalizacji występowało osiem reprezentacji. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy po cztery zespoły; do półfinałów awansują zwycięzcy grup oraz najlepsza drużyna z drugich miejsc.

Borek: Oczekuję poważnego śledztwa w sprawie Ruchu. To jest patologia.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:PrzegladSportowy.Pl.

Autor:PAP.

Data utworzenia:.

13 grudnia 2016, 20:36..

Bài viết được đề xuất