PGNiG Superliga Tenisa Stołowego: Kolping Frac Jarosław zdominował sezon

PGNiG Superliga Tenisa Stołowego: Kolping Frac Jarosław zdominował sezon

To się nazywa zdominować sezon! Pingpongiści Kolpinga Frac Jarosław wygrali fazę zasadniczą Lotto Superligi, a w play-off w półfinałach z Politechniką Rzeszów i wielkim finale z Bogorią Grodzisk Mazowiecki triumfowali po 3:1.

Złoto dla Kolpinga (nazwa pochodzi od nazwiska Adolfa Kolpinga, XIX-wiecznego niemieckiego duchownego – nic w tym dziwnego, bo ekipa z Jarosławia to przecież Parafialny Klub Sportowy, którego prezesem jest ksiądz Andrzej Surowiec, więc o pomoc z niebios można było być spokolnym) na pewno nie jest jednak sensacją. Menedżer Kamil Dziukiewicz zmontował najsilniejszy skład w 20-letniej historii klubu (w ekstraklasie Kolping gra od sezonu 2012/13) z chińskim superliderem Hou Yingchao na czele. – Wcześniej miałem mocne ekipy, ale w półfinałach zawsze okazywaliśmy się od kogoś słabsi. Potrzebowałem petardy i kimś takim jest właśnie Hou – opowiada Dziukiewicz.

Hou ma 38 lat (w piątek obchodził urodziny), grał w kadrze jeszcze z wielkimi mistrzami XX wieku Liu Guoliangiem i Kongiem Linghuiem, a potem z Ma Linem. Przy takiej konkurencji, mimo że doszedł do najlepszej dziesiątki świata, uznano, że jako obrońca nie rokuje nadziei na medale IO i MŚ, więc pozwolono mu zarabiać w Europie. – W Austrii byłem Mister Hou, we Francji Number One, w Rosji Super Hou, a w Polsce Big Hou – w wyliczaniu swoich sukcesów Chińczyk nie ma sobie równych. Oprócz chwalenia się, Yingchao uwielbia polskie piwo, za to nie toleruje coli. – Za dużo cukru – przestrzega najskuteczniejszy gracz Lotto Superligi (bilans 22:0).

Explore more:  Stal Gorzów – Fogo Unia Leszno (relacja live)

Ale Kolping to nie tylko Hou (choć poniesione przez cały rok trzy porażki przytrafiły się drużynie, gdy w składzie nie było Chińczyka). Bardzo dobry sezon zaliczył też Tomislav Pucar. 22-letni Chorwat od 17. Kolejki wygrał wszystkie dziewięć pojedynków. – Wiedziałem, że Tomi może nam bardziej pomóc w play-off niż Paul Drinkhall, który grał nierówno – przyznaje menedżer Kolpinga.

W składzie każdej drużyny LS musi być Polak, w Kolpingu był to Patryk Zatówka. 21-latek też dobrze spisywał się w końcowej fazie sezonu zasadniczego, ale w play-off zawodził – w półfinałach i finale przegrał wszystkie trzy pojedynki.

Dziukiewicz słynie z tego, że co roku zmienia cały skład. Teraz uczyni podobnie. Zostaje tylko Hou, pozostała trójka przenosi się do Niemiec. Pucar i Drinkhall do pierwszej, a Zatówka do drugiej Bundesligi. Menedżer Kolpinga milczy jak grób, ale wiadomo, że w Jarosławiu mają grać Czech Tomas Konecny, posiadający ukraińskie obywatelstwo Kou Lei oraz najprawdopodobniej Piotr Chodorski.

Dziukiewicz nie ma za to problemu z inną deklaracją. – Nie zgłaszamy się do Ligi Mistrzów, bo nie mamy na to pieniędzy. Zastanawiam się jeszcze nad Pucharem ETTU, ale priorytetem jest i będzie dla nas Superliga – podkreśla Dziukiewicz.

ONI ZDOBYLI ZŁOTO W LOTTO SUPERLIDZE 2017/18.

ZAWODNICY.

HOU YINGCHAO.

Kraj: Chiny.

Data urodzenia: 15.06.1980.

Bilans w sezonie 2017/18: 22:0.

TOMISLAV PUCAR.

Kraj: Chorwacja.

Data urodzenia: 26.01.1996.

Bilans w sezonie 2017/18: 20:7.

PAUL DRINKHALL.

Kraj: Anglia.

Data urodzenia: 16.01.1990.

Bilans w sezonie 2017/18: 13:9.

PATRYK ZATÓWKA.

Kraj: Polska..

Data urodzenia: 10.04.1997.

Bilans w sezonie 2017/18: 14:12.

MENEDŻER.

KAMIL DZIUKIEWICZ.

Kraj: Polska..

Explore more:  Wilfredo Leon w półfinale Ligi Mistrzów spotka się ze swoim byłym zespołem z Kazania

Data urodzenia: 23.10.1983.

Bilans drużyny 2017/18: 22:3.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

18 czerwca 2018, 22:09.

Dziennikarz Przeglądu Sportowego.

Dziennikarz Przeglądu Sportowego.

Bài viết được đề xuất