Paweł Fajdek z odważną deklaracją. “Pojadę po to, żeby wziąć złote medale”

Paweł Fajdek z odważną deklaracją. "Pojadę po to, żeby wziąć złote medale"

Lekkoatletyka.

Paweł Fajdek był rozczarowany po czwartym miejscu na mistrzostwach świata w Budapeszcie. 34-letni młociarz zapowiada walkę o najwyższe cele w przyszłym roku, podczas mistrzostw Europy i igrzysk olimpijskich w Paryżu. — Pojadę po to, żeby wziąć złote medale, wpakować je do kieszeni i tyle — stwierdził w rozmowie ze Sport.Pl.

18 października 2023, 23:15..

Paweł Fajdek (19.08.2023 r.).
Paweł Fajdek (19.08.2023 r.). (Foto: Adam Warżawa / PAP / PAP (zdjęcia) – PS.Onet.pl)
 • Więcej ciekawych historii znajdziesz w Przeglądzie Sportowym Onet.
 • Paweł Fajdek to pięciokrotny mistrz świata w rzucie młotem. 34-latek niedawno obronił licencjat. Uzyskanie dyplomu zajęło mu aż 14 lat, lekkoatleta porównuje się do Roberta Lewandowskiego. — “Lewy” zrobił to w 12 lat. Ja potrzebowałem 14 lat studiowania, żeby w końcu napisać licencjat — stwierdził w rozmowie ze Sport.Pl.

  Dalszy ciąg materiału pod wideo.

  Fajdek ma za sobą trudny sezon, podczas mistrzostw świata w Budapeszcie zajął czwarte miejsce, jego zdaniem rozczarowujące. To jednak nie oznacza, że doświadczony młociarz zaakceptował taki stan rzeczy. Przeciwnie, zapowiada walkę o najwyższe cele w przyszłym sezonie, do którego wkrótce (1 listopada) rozpocznie przygotowania.

  Paweł Fajdek: rywali mam mocnych, więc sam muszę być mocniejszy od nich

  Nie robią na nim wrażenia konkurenci. Fajdek odniósł się m.In. Do 21-letniego Kanadyjczyka Ethana Kazberga, który był rewelacją minionego sezonu, ale też do kolegi z reprezentacji Wojciecha Nowickiego. — Gdybym przed mistrzostwami świata w Budapeszcie miał jeszcze dwa tygodnie czasu, to rzuciłbym w konkursie 82 metry i spokojnie bym to wygrał. Taki był plan, nie udało się, ale w 2024 roku będziemy mieli mistrzostwa Europy i igrzyska olimpijskie, tam pojadę po to, żeby wziąć złote medale, wpakować je do kieszeni i tyle — zapowiada.

  Explore more:  Piast - Korona (1:0): Świetne dośrodkowanie 22-latka, Wilczek strzela 12. gola w sezonie!
 • Zobacz także: Rywal Piotra Liska z kłopotami. Wicemistrz świata oskarżany o doping!
 • — Na pewno nie będę się patrzył na to, jak młody rzuca. Rywali mam mocnych, więc sam muszę być mocniejszy od nich. Na pewno Norweg Henriksen (wicemistrz olimpijski z Tokio) będzie chciał się odgryźć za słabszy sezon z kontuzją, na pewno Wojtek Nowicki będzie miał co udowodnić po tym, jak na mistrzostwach świata wypadł poniżej oczekiwań — dodaje.

  “Wziąłbym pod lupę, bo lubił sobie brać doping”

  Dość krytycznie wypowiedział się o innych rywalach. — Obok Kanadyjczyka, Norwega i Wojtka z mocnych rywali mam Węgra Halasza, który się jakoś ogarnął po kontuzjach, po problemach i ponad 80 metrów rzucił, co mu dało brązowy medal w Budapeszcie. Będzie Francuz Quentin Bigot, który miał operację kręgosłupa i którego wziąłbym pod lupę, bo lubił sobie brać doping, więc podejrzewam, że teraz też może chcieć się wzmocnić, zwłaszcza że igrzyska będą w Paryżu, więc może chcieć postawić wszystko na jedną kartę — mówi wprost.

  — Oczywiście nie chcę nikogo oczerniać, będę pracował na swoją formę, a nawet jeśli ewentualne działania śledczych będą tak skuteczne, jak tych, którzy przez lata sprawdzali Lance’a Armstronga, to mnie to co najwyżej rozbawi, a nie poważnie zainteresuje. Bo to jest poza mną, poza moim światem — dodaje.

  Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

  Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

  Data utworzenia:.

  18 października 2023, 23:15..

  Recommended Articles