Nowe porządki w Polonii

1 liga.

Jacek Trzeciak został nowym trenerem Polonii Bytom w trudnym momencie. – Który moment na objęcie drużyny jest dobry? – Pyta Trzeciak.

3 października 2012, 15:49..

| Aktualizacja 3 października 2012, 15:49…

Potwierdziły się nasze wczorajsze informacje. Wtorkowy trening polonistów poprowadził już – całkiem oficjalnie w roli pierwszego trenera – Jacek Trzeciak. Zmiana faktycznie dokonała się już w poniedziałek, ale był to dzień wolny dla drużyny. Dla „Trzeciego”, który przy Olimpijskiej wśród kibiców dorobił się statusu klubowej ikony – głównie za swą niezwykłą waleczność i ambicję na murawie oraz bezkompromisowość w pracy szkoleniowej (jako II trener) – to pierwsza samodzielna praca z Polonią. Niedawno – jak pisaliśmy – otrzymał licencję UEFA A, która – po rozstaniu klubu z Piotrem Pierścionkiem – umożliwia mu prowadzenie drużyny na zapleczu ekstraklasy.

Potrójne „ciut więcej”.

Przejmuje ją jednak w wyjątkowo nieciekawym momencie – z trzema punktami na koncie i „mocnym” statusem „czerwonej latarni” I-ligowej tabeli. Pytanie „gratulować czy współczuć?” Wydaje się więc zasadne. Ale nasz rozmówca nie ma wątpliwości. – Praca w takim klubie to zaszczyt – odpowiada z nieskrywanym oburzeniem w głosie. A zatem – gratulować… – Poza tym sam mogę zapytać: a który moment na objęcie drużyny jest dobry? Czy Jacek Zieliński podejmował pracę w Chorzowie w chwili, w której Ruchu był liderem? A jednak podjął wyzwanie. Więc i ja podejmuję – dopowiada Jacek Trzeciak. Sugestia, że „Niebiescy” – w końcu wicemistrz Polski – to jednak inna jakość nawet na tle ekstraklasy, niż obecna Polonia na tle I ligi, nie robi na nowym szkoleniowcu niebiesko-czerwonych wielkiego wrażenia. – Wcale nie musieliśmy być w tym miejscu, w którym jesteśmy – uważa. Ciut więcej koncentracji w meczu z GKS-em w końcówce, a wygralibyśmy przy Bukowej. Ciut więcej szczęścia w potyczce z Sandecją, a nie stracilibyśmy gola w 95 minucie gry. Ciut więcej umiejętności czysto piłkarskich w Brzesku, a strzelilibyśmy 2-3 bramki więcej, i nawet gol stracony w ostatnich sekundach nie zabrałby nam wygranej – analizuje Trzeciak. – Żeby jednak nie było wątpliwości: jako członek sztabu szkoleniowego, czuję się w pełni odpowiedzialny za wszystkie dotychczasowe wyniki, również tych meczów, o których mówiłem. Prawda; każdy z trenerów w szatni miał własną wizję, ostateczne decyzje podejmował Piotr Pierścionek, ale z pewnością uwzględniał w nich polemikę, do jakiej dochodziło między nami.

Explore more:  Drugi etap Tour de Pologne Junior rozegrany!

Odpowiedzialność dla nastolatków.

„Autorski” zespół Jacka Trzeciaka zobaczymy już w najbliższym meczu Polonii – w niedzielę w Ząbkach. Wiadomo już, że musi się różnić od tego, jaki zagrał przeciwko Stomilowi. Do kontuzjowanych – Jamesa Sinclaira i Bartłomieja Gędłka – dołączył bowiem Przemysław Szkatuła (kłopoty z przywodzicielem, we wtorek nie trenował), natomiast cztery żółte kartki eliminują z gry Pawła Alancewicza. – Generalnie zakładam, że będę „mieszać” tych zawodników, których mam do dyspozycji. Łącznie z klubową młodzieżą. Przy założeniu oczywiście, że jeśli nastolatek już się na boisku znajdzie, nie dostanie taryfy ulgowej. Będzie musiał wziąć na siebie odpowiedzialność jak każdy inny, i jak każdy inny będzie ze swego występu rozliczony – zapowiada nowy opiekun bytomian.

≫> Pierścionek o zmianie trenera w Polonii.

Kandydat głęboko ukryty.

W sztabie trenerskim pozostanie Grzegorz Kurdziel, choć Trzeciak ma pomysł na rozszerzenie zespołu szkoleniowego o jeszcze jedną osobę (personaliów zdradzić nie chciał). O tym – i o perspektywach stojących przed klubem – umówił się na rozmowę z prezesem Radosławem Nowakowskim na czwartek. Tego dnia – przypomnijmy – odbyć się ma też posiedzenie rady nadzorczej Polonii SA. Nie brak głosów, że wspomniany sternik klubu może w wyniku obrad stracić swoje stanowisko…

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:PrzegladSportowy.Pl.

Autor:LEŚ.

Data utworzenia:.

3 października 2012, 15:49..

Bài viết được đề xuất