Nieudany powrót Jacka Magiery. Górnik ograł Śląsk, który jest blisko spadku

Ekstraklasa.

Górnik Zabrze pokonał na swoim stadionie Śląsk Wrocław 2:0 w przedostatnim meczu 29. Kolejki PKO BP Ekstraklasy. Gospodarze załatwili sprawę już w pierwszej połowie. Goście prowadzeni znowu przez Jacka Magierę próbowali atakować, ale byli bezradni. Przez to ciągle znajdują się w strefie spadkowej, ich sytuacja wygląda naprawdę źle.

Górnik Zabrze
Górnik Zabrze (Foto: Łukasz Sobala/Pressfocus / newspix.pl)
  • Górnik był nieznacznym faworytem i wywiązał się z tej roli. Decydująca była pierwsza połowa, w której gospodarze strzelili dwa gole.
  • Jacek Magiera zanotował nieudany powrót do Śląska. Jego drużyna nie potrafiła stworzyć naprawdę groźnej akcji, przez co nie wywiozła z Zabrza nawet jednego punktu.
  • Po 29. Kolejce Górnik ma na swoim koncie 35 pkt, a Śląsk 31 pkt. Różnice są minimalne, jeszcze wszystko może się wydarzyć, choć do końca sezonu pozostało zaledwie pięć serii gier.
  • Więcej informacji znajdziesz w Przeglądzie Sportowym Onet.
  • Faworytem tego spotkania był Górnik, który występował przed własną publicznością. W tabeli miał jednak tylko jeden punkt przewagi nad Śląskiem. Obie ekipy ciągle nie mogą być pewne utrzymania w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce, więc w bezpośredniej rywalizacji nie mogły kalkulować. Najważniejsze było zwycięstwo, remis by nikogo nie zadowolił.

Górnik Zabrze od razu przejął inicjatywę

Strzelanie już w 11. Minucie rozpoczął Piotr Krawczyk, który otrzymał piłkę od Lukasa Podolskiego, a następnie wypracował sobie dobrą pozycję do oddania strzału i przymierzył tuż obok słupka. Poniżej możesz zobaczyć jego trafienie. Obrona gości nie zachowała się w tej sytuacji najlepiej.

Explore more:  Marcin Herra: przed półfinałami będą pewne zmiany

Śląsk próbował jak najszybciej doprowadzić do wyrównania. W 32. Minucie Daniel Bielica musiał wykazać się po rykoszecie po uderzeniu Łukasza Bejgera. Goście częściej utrzymywali się przy piłce, ale ostatecznie niewiele z tego wynikało.

Dalszy ciąg materiału pod wideo.

Tuż przed przerwą Górnik podwyższył prowadzenie. Tym razem do siatki trafił Kanji Okunuki, który wpadł w pole karne przeciwników, minął Rafała Leszczyńskiego i wpakował piłkę do siatki. Wcześniej otrzymał bardzo dobre podanie na wolne pole od Borisa Sekulicia.

Nieudany powrót Jacka Magiery do Śląska Wrocław

Po zmianie stron jako pierwszy groźną akcję stworzył sobie Górnik. Krawczyk otrzymał dobre płaskie dośrodkowanie w pole karne, lecz z kilku metrów uderzył słabo w sam środek bramki. Leszczyński tym razem skutecznie interweniował. Po chwili znowu świetnie zaprezentował się w bramce w sytuacji sam na sam z Podolskim. Dzięki niemu Śląsk nie przegrywał 0:3 lub nawet 0:4.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie, choć blisko bramki znowu był Podolski, który trafił w poprzeczkę po uderzeniu zza pola karnego. Nie był to wymarzony powrót do Śląska dla trenera Magiery, który prowadził już ten klub w latach 2021-2022. W ciągu 39 spotkań zdobywał średnio 1,33 pkt na mecz, przez co został zwolniony. Teraz jego zadaniem jest utrzymanie ekipy z Wrocławia w PKO BP Ekstraklasie.

• Tabela PKO BP Ekstraklasy: lepsza sytuacja Górnika, Śląsk w strefie spadkowej

Dzięki tej wygranej Górnik awansował na 11. Miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy i ma na swoim koncie 35 pkt. Śląsk jest na 16. Lokacie i ciągle ma 31 pkt. Różnice są minimalne, a do końca zostało jeszcze pięć kolejek. O ile jednak zespół Jana Urbana prezentuje się coraz lepiej, o tyle drużyna Magiery zanotowała trzecią porażkę z rzędu.

Explore more:  Wojna o Arszawina

W następnym spotkaniu Górnik zagra na wyjeździe z Lechem Poznań, natomiast Śląsk zmierzy się u siebie z Radomiakiem Radom.

Górnik Zabrze — Śląsk Wrocław 2:0 (2:0).

Bramki: Krawczyk (11), Okunuki (44).

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:Przegląd Sportowy Onet.