Niemieckie media po konkursie MŚ na skoczni normalnej

Niemieckie media po konkursie MŚ na skoczni normalnej

Skoki narciarskie.

Dawid Kubacki zdobył złoty medal mistrzostw świata w skokach narciarskich na normalnej skoczni. Polak triumfował, choć po pierwszej serii był dopiero 27. Zagraniczne media zachwycają się triumfem naszego zawodnika, a do tego komentują znaczenie wiatru.

Stefan Kraft
Stefan Kraft (Foto: PAP)

Sport1: „Marzenia Geigera przeminęły z wiatrem”.

Konkurs na normalnej skoczni kończy się w sensacyjny sposób. Warunki były szalone. Dawid Kubacki niespodziewanie zdobył złoty medal, natomiast Markus Eisenbichler i Karl Geiger zostali pokonani przez wiatr. – W takich warunkach niczego nie możesz zrobić – mówił bezradny Geiger, który w drugiej serii spadł z drugiego na osiemnaste miejsce.

Der Spiegel: „Od 27. Miejsca do tytułu mistrza świata”.

Niemieccy skoczkowie stracili szansę na kolejny medal mistrzostw świata. Po szalonym konkursie odbywającym się w trudnych warunkach złoty medal zdobył Dawid Kubacki, który po pierwszej serii był 27! Po raz pierwszy od 2013 roku żaden niemiecki skoczek nie znalazł miejsca na podium konkursu mistrzostw świata.

BILD: „Kubacki wygrywa szalony konkurs”.

Niemieccy skoczkowie mogli tylko przyglądać się, jak Dawid Kubacki śpiewał polski hymn po zdobyciu złotego medalu. Nasi zawodnicy po pierwszej serii byli w czołówce, jednak w drugiej serii nie zdołali zająć miejsca na podium. Kubacki, który po pierwszej serii był 27., W drugiej absolutnie zdominował rywali.

Kronen Zeitung: „Farsa w mistrzostwach świata”.

To nieprawdopodobne, ale tak było. Stefan Kraft został brązowym medalistą MŚ w skokach, choć po pierwszej serii był dziesiąty. Wyprzedziło go dwóch Polaków – Stoch i Kubacki. Skoczek z Salzburga złoto przegrał o 3,5 punktu. Konkurs odbywał się w fatalnych warunkach. – Rozpoczynanie zawodów w takich warunkach nie miało większego sensu – przyznał Kraft.

Explore more:  ecuador national football team vs bolivia national football team lineups

Salzburger Nachrichten: „Brąz dla Krafta w chaotycznym konkursie”.

Stefan Kraft zajął trzecie miejsce w konkursie MŚ w skokach narciarskich na normalnej skoczni. Konkurs odbywał się w chaotyczny sposób w chaotycznych warunkach, przy intensywnie padającym śniegu, w związku z którym najlepsi zawodnicy pierwszej serii nie mieli szansy na dobry wynik w drugiej.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

1 marca 2019, 19:40.

Bài viết được đề xuất