Nie będzie polskiego finału debla. Matkowski odpadł w ćwierćfinale

Nie będzie polskiego finału debla. Matkowski odpadł w ćwierćfinale

Wimbledon.

Marcin Matkowski odpadł w ćwierćfinale. Przegrał, grając w parze z Maksem Mirnym, z duetem Oliver Marach – Mate Pavić (5:7, 2:6, 2:6). W środę w tej samej fazie walczy Łukasz Kubot.

11 lipca 2017, 21:10..

| Aktualizacja 11 lipca 2017, 21:15.

Marcin Matkowski
Marcin Matkowski (Foto: Tomasz Markowski / newspix.pl)

Po cichu, patrząc na drabinkę i pilotując kolejnych odpadających faworytów, liczyliśmy w Wimbledon.ie na biało-czerwony finał. Niestety, do meczu z udziałem obu naszych tenisistów w pojedynku o tytuł nie dojdzie. We wtorek Matkowski i jego białoruski-partner Maks Mirny ulegli 5:7, 2:6, 2:6 austriacko-chorwackiej parze Oliver Marach, Mate Pavić. Rywale zaskakująco łatwo dobrali się do serwisu Marcina i jego białoruskiego współpracownika. Być może dlatego, że w Londynie znacznie się ochłodziło, zaczęło padać i piłki latały dużo wolniej niż jeszcze kilkadziesiąt godzin wcześniej. We wtorek swoimi returnami posiekali naszego tenisistę na plasterki.

Dziś swoją szansę spróbują wykorzystać Łukasz Kubot i Marcelo Melo, którzy zmierzą się z reprezentantami gospodarzy Kenem i Nealem Skupskim. Ci bracia nie są oczywiście tak słynni jak Bob i Mike Bryanowie, ale w Londynie i w poprzednim szlemie w Paryżu zdarzyło się już tyle niespodzianek, że naprawdę trudno ten duet skreślać czy oceniać jako słabszy bądź niedoświadczony.

– Poziom strasznie się wyrównał, nie ma już dziś par, z którymi jesteś pewnym zwycięstwa – przyznaje Kubot, razem z Brazylijczykiem Melo niepokonany w tym sezonie na trawie. Jego największym przeciwnikiem jest na trawie zmęczenie. W ostatnich dwóch meczach spędził na korcie ponad 7 godzin i rozegrał w sumie dziesięć setów. Polak od kontuzji pleców odniesionej trzy lata temu podczas przerw między gemami nie korzysta z krzesełka. – Kiedyś w pewnym momencie siadłem i nie mogłem już później wstać. Więcej tego błędu nie popełnię. Teraz każdą przerwę spędzam na stojąco – opowiada lubinianin.

Explore more:  california soccer league

Kubot ma szansę zostać samodzielnym wielkoszlemowym rekordzistą. Na razie jest jednym Polakiem, który obok Wojciecha Fibaka zdobył taki tytuł w erze open. Obaj wygrali Australian Open – Łukasz w 2014 roku z Robertem Lindstedtem, Fibak w 1978 roku z Kimem Warwickiem.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:PrzegladSportowy.Pl.

Data utworzenia:.

11 lipca 2017, 21:10..

Dziennikarz Przeglądu Sportowego.

Dziennikarz Przeglądu Sportowego.

Bài viết được đề xuất