Mikel Landa na pomoc Remco Evenepoelowi


Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne.

Jeden z czołowych górali świata – Mikel Landa – po zakończeniu sezonu zmieni barwy. Po czterech latach spędzonych w drużynie Bahrain Victorious, Bask dołączy do ekipy Soudal – Quick-Step, z którą podpisał dwuletni kontrakt.

Doświadczony 33-latek w ciągu swojej kariery pokazał, że jest jednym z najlepszych górali w międzynarodowym peletonie, który potrafii zarówno odnaleźć się w roli lidera, jak i pomocnika. Dwukrotnie stawał na najniższym stopniu podium Giro d’Italia – tyle samo razy zajmował też 4. Pozycję w Tour de France.

W swoim dorobku ma między innymi etapy Giro d’Italia i Vuelta a Espana, koszulkę najlepszego górala La Corsa Rosa, a także kilkanaście innych zwycięstw na poziomie ProSeries i World Tour oraz niezliczone wysokie pozycje – zarówno na etapach, jak i w klasyfikacjach generalnych.

– Jestem podekscytowany dołączeniem do Soudal Quick-Step, niesamowitego zespołu, którego zawsze szanowałem. Z zewnątrz byłem zawsze pod wrażeniem, jak kolarze tej drużyny trzymają się razem w różnego rodzaju sytuacjach i jak zawsze wspierają swojego lidera. Do tej pory byłem we włoskich, hiszpańskich i brytyjskich drużynach – nie mogę doczekać się poznania belgijskiej kultury

– Mówił Mikel Landa cytowany w komunikacie prasowym nowej ekipy.

– Jestem szczęśliwy i zmotywowany nowym wyzwaniem i wspieraniem Remco w jego najważniejszych celach. Przychodzę tu z dużym doświadczeniem, szczególnie w Wielkich Tourach, gdzie kilkukrotnie walczyłem o podium i pomagałem innym wygrywać. Zawsze czułem się komfortowo wspierając młodszych kolarzy i jestem przekonany, że będę tu pasował. Chcę dać z siebie wszystko w kolejnych sezonach, jestem pewien, że mogę bardzo pomóc Remco, a jednocześnie, jeśli otrzymam szansę, sam będę mógł powalczyć o dobry wynik

– Dodał Bask.

Explore more:  Brodnicka dodała zdjęcie i rozpaliła fanów. Obok leżała skąpo ubrana Zusje

Mikel Landa aż cztery razy był w składzie, który ostatecznie sięgnął po zwycięstwo w Wielkim Tourze. Miało to miejsce w Astana Pro Team, gdy Fabio Aru wygrywał hiszpańską Vueltę, następnie podczas triumfów Chrisa Froome’a w Tour de France, a ostatnią koszulkę Landa zdobył wraz z drużyną w Giro d’Italia 2019, w którym zwyciężył Richard Carapaz.

Po podpisaniu kontraktu z baskijskim góralem, Patrick Lefevere przyznał, że będzie on dużym wzmocnieniem drużyny, która coraz większy nacisk kładzie na walkę w klasyfikacjach generalnych wyścigów etapowych.

Bài viết được đề xuất