Media: Szymon Żurkowski na celowniku Juventusu i Genoi

Media: Szymon Żurkowski na celowniku Juventusu i Genoi

Ekstraklasa.

Szymon Żurkowski może odejść z Górnika Zabrze do Genoi, a w całą transakcję mocno zaangażowany byłby jeszcze Juventus – podaje włoski dziennikarz Romeo Agresti, który jest świetnie zorientowany w realiach Starej Damy. Na razie nie wiadomo, ile na całej transakcji miałby zarobić śląski klub.

Szymon Żurkowski
Szymon Żurkowski (Foto: Piotr Matusewicz / newspix.pl)

Już niedługo wśród piłkarzy występujących w Serie A może pojawić się siedemnasty Polak. Kandydatem do transferu do Włoch jest wyróżniający się w Górniku Zabrze Szymon Żurkowski. Pomocnik, któremu wielu ekspertów wróży świetną karierę, od dłuższego czasu jest na celowniku Fiorentiny, a teraz do gry włączył się inny gracz. A właściwie dwóch.

Jak informuje Romano Agresti, włoski dziennikarz świetnie zorientowany w tematach Juventusu, Stara Dama jest zainteresowana pozyskaniem Żurkowskiego, a w transakcji udział wzięłaby jeszcze Genoa. Działacze obu włoskich klubów często współpracują i zdaniem żurnalisty z Italii teraz też mieliby działać wspólnie. Plan jest prosty. Juventus wykupuje 21-latka z Górnika Zabrze za kilka milionów euro, a następnie wypożycza do Genoi, gdzie Polak ogrywa się w Serie A i piłkarsko dojrzewa. Klub z Genui jest zainteresowany pozyskaniem naszego asa, wróżąc mu ważną rolę w zespole, którego filarem jest Krzysztof Piątek.

Dalszy ciąg materiału pod wideo.

W artykule opublikowanym przez Agrestiego nie pada żadna konkretna kwota, ani też termin przeprowadzenia transferu, co pozwala myśleć, że ewentualne negocjacje są na wczesnym etapie. Włoski dziennikarz podaje jedynie, że sprowadzenie Żurkowskiego byłoby realne nawet w sytuacji, gdyby Genoa ściągnęła Stefano Sturaro oraz Rade Krunicia.

Explore more:  Trefl stawia na asy

Warto przypomnieć, że Żurkowski to wychowanek Gwarka Zabrze, który w 2016 roku związał się z Górnikiem. W barwach śląskiej ekipy 21-latek rozegrał 68 meczów, w których zdobył 8 bramek i miał 10 asyst. Pomocnik nie zadebiutował jeszcze w dorosłej reprezentacji Polski, jednak jest kluczowym graczem kadry do lat 21, która latem weźmie udział w mistrzostwach Europy.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

12 stycznia 2019, 09:59.

Bài viết được đề xuất