Marcin Herra: przed półfinałami będą pewne zmiany

Marcin Herra: przed półfinałami będą pewne zmiany

Już w piątek w Tauron Arenie Kraków odbędą się półfinały mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych. Wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce Marcin Herra powiedział w rozmowie z Eurosport.Onet.Pl, że na ostatni weekend organizatorzy szykują kilka nowych rozwiązań. – Oprawa, prezentacja zawodników, ceremonia zamknięcia – wymienia.

Marcin Herra
Marcin Herra (Foto: Norbert Barczyk / Newspix)

Rozumiem, że jest Pan zadowolony z tego, jak wyglądają mistrzostwa Europy od strony organizacyjnej?

Na ten moment jesteśmy zadowoleni. Trzeba pamiętać, że to jest bardzo duży projekt i zaznaczyć, że pracowało i pracuje przy nim wiele niewidocznych osób. W halach, w hotelach, w transporcie, w zakresie bezpieczeństwa. To wszystko składa się na jakość tego turnieju. Płyną pozytywne głosy od kibiców, od przedstawicieli mediów, drużyn. Utrzymujemy cały czas wysoki poziom, oceniany powyżej “6” w siedmiostopniowej skali. Podkreślam jednak, że przed nami jeszcze trzy ważne dni. Czekają nas najbardziej prestiżowe mecze, a także sporo wydarzeń im towarzyszących. Będzie nowa oprawa na półfinały i finał, nowy sposób prezentacji zawodników, a także ceremonia medalowa i ceremonia zamknięcia misttrzostw. To są rzeczy, które także wpływają na ogólny wizerunek całego przedsięwzięcia.

Przed nami finałowy weekend, najważniejsze mecze, ale czy paradoksalnie właśnie teraz nie będzie największego problemu z wypełnieniem Tauron Areny w Krakowie?

Trzeba spojrzeć na to dwojako. Z jednej strony patrzymy na spore zainteresowanie kibiców, którzy przyjeżdżają do Krakowa i kupują bilety. Taka jest specyfika tego turnieju, że fani nie mają zbyt wiele czasu na podjęcie decyzji. Z drugiej strony mamy już ponad 11 tysięcy sprzedanych biletów na półfinały, co oznacza, że z frekwencją nie jest źle, a powiedziałbym, że nawet bardzo dobrze.

Explore more:  MP w żeglarstwie: Tarnowski pierwszy w RS:X, Miarczyński drugi

Pan pracuje przy drugim dużym turnieju (wcześniej piłkarskie Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie, przyp. Red.) I obie imprezy były/są chwalone za organizację. Czy po ME nadal zostanie Pan przy Związku Piłki Ręcznej w Polsce, czy bierze się Pan za kolejne dyscypliny i nowe wyzwania?

Zawsze za tymi sukcesami stoi duża grupa. Mam wielką przyjemność być w Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Jestem odpowiedzialny za rozwój i marketing i mam nadzieję, że będę mógł to kontynuować, ponieważ dobrze mi się układa współpraca z Panem Prezesem Andrzejem Kraśnickim i z kolegami. A jeśli chodzi o nowe wyzwania, to zobaczymy, co się będzie działo.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

28 stycznia 2016, 15:59.

Bài viết được đề xuất