Manuel Quezada rywalem Artura Szpilki

Manuel Quezada rywalem Artura Szpilki

Artur Szpilka w końcu poznał swojego rywala. Dziennikarz i ekspert bokserski Przemysław Garczarczyk poinformował na swoim Twitterze, że kolejnym rywalem “Szpili” w USA będzie Amerykanin Manuel Quezada. Tę informację potwierdził też sam Artur Szpilka.

Artur Szpilka
Artur Szpilka (Foto: Kamil Krzaczyński / Newspix)

– Manuel Quezada (29-9, 18 KO) rywalem Artura Szpilki w Chicago. 12 rund z Arreolą, 8 z Cunninghamem. Ile ze Szpilką? – Napisał w środowy wieczór Garczarczyk.

Walka z Quezadą, dla Szpilki będzie kolejnym testem w USA bo dziecinnie łatwym zwycięstwie Polaka w pojedynku z Ty’em Cobbem. Szpilka, który nawet nie zdążył się zmęczyć w swojej ostatniej walce, bardzo szybko chciał kolejnego rywala. Negocjacje jednak chwilę się przeciągały, ale teraz Szpilka w końcu może zacząć przygotowywać się pod konkretnego przeciwnika.

– To jest mój najbliższy rywal Manuel Quezada, który walczył pełen dystans z Arreolą. PS: odmówił np. Tony Grano, na którego liczyłem więc ogień…. – Napisał na swoim oficjalnym Facebooku “Szpila”.

Manuel Quezada urodził się w Kalifornii w 1997 roku. W karierze zanotował 29 zwycięstw, ale też dziewięć porażek. Amerykanin 18 razy wygrywał przed czasem i trzy razy przegrał przez KO.

Ostatnio Quezeda nie ma jednak dobrej passy i przegrał pięć kolejnych spotkań. W maju 2014 przez TKO wygrał z nim Andy Ruiz Jr, wcześniej po jednogłośnej decyzji przegrał ze Stevem Cunninghamem.

Warto dodać, że w 2010 roku Quezada mierzył się też z Chrisem Arreolą, który pokonał go na punkty.

Explore more:  "Andy Murray zmusza rywali do tego, by przekraczali swoje możliwości"

– Oprócz Quezady, promująca Szpilkę “Warriors Boxing” chciała walki z Tony Grano (20-3, 16 KO), ale strony nie doszły do porozumienia – napisał też Przemysław Garczarczyk.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

27 maja 2015, 22:47.

Bài viết được đề xuất