Legia: Roger chce odejść, my chcemy go sprzedać

Ekstraklasa.

PRZEGLĄD PRASY: Gdybyśmy zgodzili się na warunki, jakie stawia nam Roger, musielibyśmy ograniczyć kadrę do pięciu-sześciu zawodników – mówi Leszek Miklas w “Gazecie Wyborczej”.

8 czerwca 2009, 10:00..

| Aktualizacja 8 czerwca 2009, 10:01.

Legia Warszawa zdecydowała się już na definitywne rozstanie z Rogerem Guerreiro. Kontrakt Rogera kończy się w grudniu i Legia musi go sprzedać latem, jeżeli chce jeszcze zarobić. – Roger dostał od nas w grudniu absolutnie bajeczną ofertę. Właściciele byli gotowi zrobić bardzo wiele, żeby go zatrzymać – opowiada “Gazecie Wyborczej” Leszek Miklas, prezes Legii Warszawa.

Leszek Miklas nie chce komentować pojawiających się informacji, że Roger miałby zarabiać 480 tysięcy euro za sezon. – Zawodnicy wyjeżdżający z naszej ligi do klubów grających w Lidze Mistrzów mogliby tylko pomarzyć o takich zarobkach. Roger zażądał pieniędzy jakie płaci się w dobrych klubach francuskich i niemieckich – mówi Leszek Miklas. Legia nie chciała przystać na warunki zawodnika i do przedłużenia kontraktu nie doszło. – Gdybyśmy zgodzili się na warunki jakie postawił nam Roger, musielibyśmy zmniejszyć kadrę do pięciu-sześciu zawodników – mówi Leszek Miklas na łamach “Gazety Wyborczej”.

Do kolejnych rozmów doszło już po sezonie, ale ze względu na finansowy kryzys, Roger usłyszał znacznie gorszą propozycję. Dziś za Rogera Legia chce 400 tysięcy euro, ale chętnych i tak brakuje. Możliwe, że odejście Rogera to nie jedyne poważne osłabienie zespołu, ale prezes Legii wyklucza masową wyprzedaż. – Mucha, Chinyama, Choto, Astiz i Iwański. To szkielet zespołu, z którym ciężko byłoby się rozstać. Jeżeli jednak udałoby się jednego z nich sprzedać za kwotę, która gwarantuje znalezienie dobrego następcy, dostałby zgodę na wyjazd – mówi Leszek Miklas “Gazecie Wyborczej”.

Explore more:  Chelsea Londyn nawiązała współpracę z Besiktasem Stambuł

Oczywiście Legia Warszawa myśli też o wzmocnieniach. W pierwszej kolejności Legia szuka zawodników w polskiej lidze, dopiero potem Polaka z zagranicy. Ostatnią możliwością jest sprowadzenie obcokrajowca. Nie ma też większych szans na sprowadzenie Marka Saganowskiego.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:PrzegladSportowy.Pl.

Data utworzenia:.

8 czerwca 2009, 10:00..

Recommended Articles