Lech Poznań: Juliusz Letniowski znowu jest kontuzjowany

Lech Poznań: Juliusz Letniowski znowu jest kontuzjowany

Ekstraklasa.

Debiut Letniowskiego znów odroczony. Kolano niedomaga

Juliusz Letniowski znów będzie musiał odroczyć swój debiut w Lechu. Przez najbliższe trzy tygodnie będzie trenował indywidualnie z powodu kolejnych dolegliwości bólowych odczuwanych w operowanym w marcu kolanie.

Juliusz Letniowski
Juliusz Letniowski (Foto: Paweł Jaskółka/Pressfocus / Newspix)

„Krzysztof Piątek. W drodze na szczyt”. Opowieść o młodym chłopaku, który miał marzenia. I nie bał się ich spełnić. Zamów już dziś! ≫>.

Sprowadzony zimą z pierwszoligowej Bytovii Bytów Letniowski jest zdecydowanie największym pechowcem w kadrze Kolejorza. 21-letni pomocnik trafił do Lecha z łatką wielkiego talentu, ale do dziś – a jest już przy Bułgarskiej ponad pół roku – nie było mu dane zadebiutować.

Bezpośrednio po powrocie z zimowego zgrupowania w Turcji jeszcze za kadencji Adama Nawałki Letniowski narzekał na problemy z kolanem, a wynikały one z dużych obciążeń treningowych, do jakich młody piłkarz nie zdążył się wystarczająco szybko zaadaptować. Początek rundy ze względu na te dolegliwości stracił, a kiedy wreszcie dostał zielone światło do powrotu i miał zostać włączony po raz pierwszy do kadry meczowej, na treningu doznał kolejnego urazu kolana, tym razem zdecydowanie bardziej poważnego.

Na początku marca 21-latek musiał poddać się zabiegowi artroskopii, a okres jego rehabilitacji szacowano na minimum sześć tygodni. W klubie liczyli więc, że chociaż w rundzie finałowej będzie okazja, by pokazać Letniowskiego poznańskim kibicom na boisku. Tak się jednak nie stało i do końca zeszłego sezonu młody pomocnik nie wybiegł na murawę.

Explore more:  TCS: Andrzej Duda pogratulował polskim skoczkom

Dalszy ciąg materiału pod wideo.

Do letnich przygotowań przystąpił od samego początku z resztą zespołu i wydawało się, że tym razem uda się uniknąć problemów zdrowotnych. Letniowski ćwiczył na pełnych obciążeniach, ale niestety okazały się dla niego na ten moment zbyt mocne i kolano ich nie wytrzymało. 21-latek już po trzech dniach opuścił pierwsze zgrupowanie Kolejorza w Opalenicy z powodu bólu odczuwanego w operowanej w marcu nodze, a potem udał się do Rzymu na konsultacje w słynnej klinice doktora Paolo Marianiego. Po nich sztab medyczny Kolejorza podjął decyzję o wycofaniu pomocnika z normalnego treningu na okres co najmniej trzech tygodni. Letniowski nie znalazł się w związku z tym w kadrze na rozpoczęte w poniedziałek drugie zgrupowanie lechitów w Opalenicy.

– Niestety w przypadku Julka musimy uzbroić się w cierpliwość. W wyniku powikłań w trakcie wprowadzania do pełnego treningu, po zabiegu na kolanie, pojawiły się dolegliwości, które zmusiły nas do czasowego zmniejszenia obciążeń. Na razie Julek przez trzy tygodnie będzie w treningu indywidualnym, a po tym okresie zapadnie decyzja co dalej i czy będzie mógł wejść w pełne zajęcia z zespołem – tłumaczy lekarz Lecha, profesor Krzysztof Pawlaczyk.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

8 lipca 2019, 16:51.

Bài viết được đề xuất