Kurtz albo Tungate. O tytuł znów powalczą na kartoflisku?

Kurtz albo Tungate. O tytuł znów powalczą na kartoflisku?

Żużel.

Prawdopodobnie pomiędzy Brady’m Kurtzem a Rohanem Tungatem rozstrzygnie się rywalizacja o indywidualne mistrzostwo Australii. Przed ostatnim turniejem w Gillman (14 styczeń, godz. 10:00 polskiego czasu) mają na koncie po 45 punktów i bezpieczną 7-punktową przewagę nad grupą pościgową, której przewodzi Max Fricke.

13 stycznia 2018, 19:50..

| Aktualizacja 13 stycznia 2018, 19:58.

mistrzostwa Australii
mistrzostwa Australii (Foto: Szczepan Szczęsny / własne)

Tylko ogromny kataklizm mógłby sprawić, że ktoś pogodziłby dwóch liderów i sprzątnął im tytuł sprzed nosa. W rejonie Adelajdy kataklizmy, to jednak chleb powszedni.

W zeszłym roku organizatorzy turnieju w Gillman (wówczas inaugurował cykl mistrzostw kraju) najpierw w okolicach świąt Bożego Narodzenia musieli się uporać z potężną ulewą, by później borykać się z suszą, a znaki wokół toru nakazywały ostrożność w związku z możliwymi pożarami buszu. W efekcie nawierzchnię na turniej o mistrzostwo Australii udało się osuszyć, ale nie była ona w stanie się związać. Przy 32°C i sporej wilgotności tor był poorany bruzdami, a kurzyło się z niego niemiłosiernie. Zawodnicy mieli ogromne problemy by uporać się z jazdą. Najlepiej wówczas radził sobie ten najbardziej doświadczony (już zakończył karierę), 39-letni Davey Watt.

– Doświadczenie było kluczową sprawą. Zawodnicy bez wiedzy o tutejszych ścieżkach, mieli na pewno trudniej, by gonić pozostałych – mówił wówczas zwycięzca. A Jack Holder dodał. – Tor miał swoje pułapki, więc początkowo to było „follow the leader” (podążaj za wodzem). Można było tylko się cieszyć, że jest tu pneumatyczna banda.

Explore more:  KSW 60: Potężny nokaut! Zawodnik padł na matę nieprzytomny

W tych trudnych warunkach spore problemy mieli ci, którzy jutro mają zmierzyć się w batalii o złoto.

Brady Kurtz, broniący tytułu z 2016 roku, był wówczas kompletnie zagubiony. W całych zawodach zdobył ledwie 5 punktów. Rohan Tungate zaś już w swym pierwszym biegu został poturbowany przez Justina Sedgmena. Wstał wprawdzie o własnych siłach, ale było widać, iż jest obolały. Skutki upadku dały o sobie znać w barażu o awans do finału. Tungate prowadził bieg, ale dał się łatwo wyprzedzić Troyowi Batchelorowi i w całych zawodach musiał się zadowolić piątym miejscem.

W cieniu walki o złoto będzie toczyła się rywalizacja o brąz. Poza Fricke’m realne szanse na medal wciąż zachowali: Sam Masters i Jack Holder. Pierwszy traci do zawodnika Betard Sparty Wrocław punkt, a drugi dwa „oczka”.

Fotoreportaż autorstwa Szczepana Szczęsnego z zeszłorocznych zawodów w Gillman zobaczycie TUTAJ.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:PrzegladSportowy.Pl.

Autor:PS.

Data utworzenia:.

13 stycznia 2018, 19:50..

Bài viết được đề xuất