Kubica spełni swoje marzenie

Po raz pierwszy w Polsce na torze wyścigowym, po raz pierwszy w barwach Renault Robert Kubica poprowadzi dziś swój bolid na obiekcie pod Poznaniem.

Cezary Gutowski, Aldona Marciniak..

17 lipca 2010, 04:35..

| Aktualizacja 17 lipca 2010, 04:36.

N-gine Renault F1 Team Show to gratka dla wszystkich kibiców Formuły 1. Podczas całodniowej imprezy na fanów będzie czekało miasteczko z wieloma atrakcjami.

– Jazda bolidem Formuły 1 po torze w rodzinnym kraju to spełnienie jednego z moich marzeń. Nie ma Grand Prix w Polsce, ale to, co wydarzy się w Poznaniu, będzie tak bliskie tym wrażeniom, jak tylko jest to możliwe. Cieszę się na spotkanie z fanami. Będzie to okazja, żeby zobaczyć samochód F1 z bliska, a ja postaram się pokazać wszystkim, jak niezwykłe są te maszyny – obiecuje Kubica, który być może postara się pobić rekord toru Poznań.

Zadanie wbrew pozorom nie będzie takie proste. Dlaczego? Najszybciej – choć rzecz jasna nie w zawodach, a podczas przejazdu pokazowego – przebył tę trasę Marc Gene w… Bolidzie Ferrari. W 2007 roku Hiszpan, tester włoskiej ekipy, pokonał jedno okrążenie w 1 minutę i 14 sekund (na torze Poznań był też wtedy Michael Schumacher, ale wolał drogowe modele Ferrari). Gene jeździł wtedy wprawdzie na oponach rowkowanych, ale miał świetny docisk aerodynamiczny.

Czy Polak może poprawić jego rezultat? Hiszpan po swoim przejeździe w Poznaniu powiedział, że jest przekonany, iż da się urwać z tego wyniku jeszcze pięć sekund. Robert może podjąć taką próbę.

Explore more:  Słowak zostaje w Niecieczy. Słoweniec odchodzi

Na rozgrzewkę Kubica wraz z dwoma młodymi kierowcami z zespołu RK Kart Junior Team zaprezentuje swoje umiejętności na torze kartingowym. Potem pokona Tor Poznań samochodem o mocy 360 KM – nowym Megane Trophy. Takim samym pojazdem – pucharowym prototypem, który jest ciekawostką sam w sobie – jeździł będzie także jeden z kierowców testowych i adept programu rozwoju młodych talentów Renault Jerome D’Ambrosio.

Cały artykuł przeczytasz w sobotnim “Przeglądzie Sportowym”.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:PrzegladSportowy.Pl.

Data utworzenia:.

17 lipca 2010, 04:35..

Cezary Gutowski, Aldona Marciniak..

Bài viết được đề xuất