Kubica: Priorytet to wciąż powrót do bolidu F1

Kubica: Priorytet to wciąż powrót do bolidu F1

Rajdy Samochodowe.

Robert Kubica został mistrzem świata WRC 2. – Jutro rano wszystko zacznie się od nowa – praca nad rajdem Walii oraz nad próbą poprawienia mojej sprawności – opowiada Cezaremu Gutowskiemu.

27 października 2013, 19:55..

| Aktualizacja 28 października 2013, 17:16.

Robert Kubica
Robert Kubica (Foto: PAP)

Przegląd Sportowy: Zawsze podkreśla pan, że dużo od siebie wymaga. Czy po zdobyciu tytułu jest pan z siebie zadowolony?

Robert Kubica: Zadowolony jestem z tego, jak rozwinęła się cała sytuacja i z poprawy mojej jazdy. To budujące, bo to był mój jedyny cel w tym sezonie. Mistrzostwo wprowadziło mnie oczywiście w dobry humor, ale jutro będzie jak zawsze.

Czy wracając do sportu miał pan chwile rezygnacji?

Robert Kubica: W wielu momentach nie było łatwo. Niekoniecznie w ostatnim okresie. Po wypadku sytuacja mocno się zmieniła, jeśli chodzi o moje zdrowie i formę. Jednak ten sezon pokazuje, że nadal, mimo ograniczeń, jestem w stanie prowadzić auto na bardzo wysokim poziomie. Sądzę, że na torze, na którym mogę pojechać, nie jestem wolniejszy. Wiem to, ponieważ testowałem wiele razy różne auta na tych samych torach, na którach jeździłem przed wypadkiem i sytuacja się nie zmieniła. Problem w tym, że moje ograniczenia są na tyle duże, że w niektórych pojazdach, na niektórych torach byłoby mi ciężko. Dlatego musiałem znaleźć nowe zajęcie. Nie jest jednak tak, że rajdy to dla mnie sport niszowy. Na ten sezon wybrałem większe wyzwanie, niż start w dziesięciu wyścigach DTM, gdzie przyjeżdżałbym sobie w czwartek po południu, wracał w niedzielę do domu i tyle. Rajdy są bardzo czasochłonne i wymagają dużo wysiłku.

Explore more:  Dramatyczny wypadek w Tour de Pologne. "Chcieliśmy zatrzymać wyścig"

Kubica mistrzem świata WRC 2 – nasz komentarz:.

Więcej filmów znajdziesz w sekcji wideo.

Zaczynając ten sezon miał pan z pewnością jakiś plan. Udało się go zrealizować?

Robert Kubica: Jeśli chodzi o moje osobiste cele, jest dobrze. One trochę się różną od tego, co drukuje się na papierze i co widzą inni. Jak są dobre wyniki, to fajnie wraca się do domu, ale jak już tam wrócisz, to wszystko pozostaje jak przedtem. I jutro rano wszystko zacznie się od nowa – praca nad rajdem Walii oraz nad próbą poprawienia mojej sprawności. To był mój główny cel na ten rok, z czego nie robiłem tajemnicy. W sportowej części chodziło mi o naukę, a jako człowiek chciałem się rehabilitować. Bo na dziś jest Robert Kubica jako kierowca i Robert Kubica jako człowiek wracający do zdrowia. Nie ukrywam tego. Tak długo jak widzę poprawę, nie poddaję się. Moja motywacja jest bardzo wysoka, a priorytetem jest wciąż powrót do bolidów jednomiejscowych.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

27 października 2013, 19:55..

Dziennikarz Przeglądu Sportowego Onet.

Dziennikarz Przeglądu Sportowego Onet.

Bài viết được đề xuất