Kubica królem Hiszpanii i Europy?

Kubica królem Hiszpanii i Europy?

Rajdy Samochodowe.

W weekend zostanie rozegrany 49. Rajd Hiszpanii, dwunasta runda mistrzostw świata. Startuje Robert Kubica (Citroen DS3 RRC), który jest liderem klasyfikacji WRC-2 i tytuł ma na wyciągnięcie ręki.

CEZARY GUTOWSKI korespondencja z Hiszpanii..

23 października 2013, 20:31..

| Aktualizacja 23 października 2013, 20:32.

Robert Kubica
Robert Kubica (Foto: East News)

Szereg wyczyszczonych do połysku rajdówek na podnośnikach stoi w rzędzie – a w zasadzie wisi na podnośnikach – na stanowiskach serwisowych, przygotowanych przez zespół Citroen Racing. Wokół krzątają się mechanicy w czerwonych kombinezonach. Zaraz obok kilku ciężarówek i dużego czerwonego motorhome’u fabrycznej francuskiej ekipy swoje znacznie skromniejsze stanowisko ma zespół PH Sport. Tam na rajdowej „ceracie” błyszczy się już Citroen DS3 RRC Roberta Kubicy, który w tym czasie kończy zapoznanie z trasą i przygotowania do nadchodzącego Rajdu Hiszpanii. Tak pod wieczór wygląda centralne miejsce rajdu, po którym Polak pożegna się ze swoim dotychczasowym autem, aby zrobić kolejny wielki krok.

Sukces jest zasiegu.

Robert przejdzie tam, gdzie teraz pracują najlepsi mechanicy z najlepszymi inżynierami przy najlepszych samochodach. Zanim jednak w Rajdzie Walii Kubica zasmakuje fabrycznej maszyny klasy WRC, do załatwienia ma jeszcze jedną sprawę: mistrzostwo kategorii WRC2. – Wystarczy, że będzie drugi, a wygrał w tym roku już cztery razy. Sukces znajduje się w jego zasięgu – zapewniał wczoraj szef Citroen Racing.

– Jeśli będzie jechał tak, jak w ostatnich dwóch rajdach, zdobędzie to mistrzostwo bez większego problemu. Szczególnie na asfalcie, a tu w Hiszpanii nawierzchnia jest bardzo równa. Będzie więc mocno zbliżona do warunków, z jakimi spotykał sie jeżdżąc w Formule 1 i sądzę, że to mu się spodoba. Niedziela będzie na szutrach, lecz także na tej nawierzchni pokazał, że bardzo się poprawia w ciągu roku. Myślę, że pod koniec tego weekendu powinien być mistrzem – dodaje Yves Matton.

Explore more:  Francja: Dijon FCO pokonało Girondins Bordeaux

Robert Kubica mistrzem świata?

– Rajd Hiszpanii to rajd mieszany. Dwa dni na asfalcie i jeden na szutrze – mówił przed startem Kubica, który w ostatnich dniach szykował się do decydującej rozgrywki. Zaczął od testów. Udanych testów – zdradza Marek Nawarecki, jeden z menedżerów francuskiej ekipy. – Odbywały się na drogach zbliżonych do tych, jakie kierowcy zastaną na odcinkach specjalnych. Dobrze też, że w tym roku najpierw będą jeździli po asfalcie, a dopiero ostatniego dnia po szutrze. To ułatwi przygotowanie samochodów w krótkim czasie. W drugą stronę jest trudniej – dodaje Nawarecki.

Evans głównym rywalem.

Ostatnie dni nasza załoga tradycyjnie poświęciła na poznanie trasy i sporządzenie opisu 15 odcinków specjalnych, na których Robert wraz z Maciejem Baranem będą walczyli o mistrzostwo. Ich głównym rywalem będzie Elfyn Evans. – Wiem, że to w najbliższym czasie ostatni start Roberta w WRC2, więc fajnie byłoby go pokonać – przyznał młodziutki Brytyjczyk, który wystartuje Fordem Fiesta R5. Wszyscy wiedzą, że to wielki talent, ale pokonać Kubicę to byłoby coś!

W czwartek kierowców czeka odcinek testowy oraz wieczorna konferencja prasowa, a w piątek wieczorem rozpocznie się ceremonialnym startem pod katedrą w Barcelonie, oddalonej o około 120 km od bazy w Salou. Później zaczną się trzy pierwsze odcinki specjalne, rozgrywane po ciemku do późnych godzin nocnych.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

23 października 2013, 20:31..

CEZARY GUTOWSKI korespondencja z Hiszpanii..

Bài viết được đề xuất